Nederlandse clubs in de Europa Cups

Europa

Alle Europese wedstrijden van Nederlandse vrouwenclubs: de Europa Cup voor landskampioenen (later de EuroLeague Women) en de Ronchetti Cup (later de EuroCup Women). Bij elke cup staat het niveau dat seizoen (1 is de hoogste Europese clubcompetitie). De uitslag staat vanuit de Nederlandse club; een gekleurde uitslag is gewonnen (groen) of verloren (rood).
Wedstrijden
80
Clubs
9
Landen
17

Hoe deden Nederlandse clubs het in Europa?

Nederlandse vrouwenclubs speelden 80 Europese wedstrijden: 27 gewonnen, 52 verloren, tegen clubs uit 17 landen. Eén eindigde gelijk (een duel over twee wedstrijden). De eerste op 23 november 1963, de laatste op 22 september 1999.

Nog niet compleet: de Europese wedstrijden van vrouwenclubs worden nog aangevuld. Speelden twee Nederlandse clubs tegen elkaar, dan telt de wedstrijd één keer, maar staat hij bij beide clubs.

Hoe ver kwamen Nederlandse clubs?

Per seizoen de verste ronde van een Nederlandse club, en elke club met haar verste ronde, cup en balans.

Een balk van zeven: kwalificatieronde, voorronde, poulefase, achtste finale, kwartfinale, halve finale, finale.

SeizoenVerste rondeClubs in Europa
1999-00Kwalificatieronde
  • BV Den HelderKwalificatieronde · Ronchetti Cup (niveau 2) · 0–2
1994-95Kwalificatieronde
  • GrasshoppersKwalificatieronde · Ronchetti Cup (niveau 2) · 0–2
1993-94Kwalificatieronde
  • Tonego HaaksbergenKwalificatieronde · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 3–1
1991-92Kwalificatieronde
  • BV Den HelderKwalificatieronde · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 0–2
  • GrasshoppersKwalificatieronde · Ronchetti Cup (niveau 2) · 0–2
1990-91Voorronde
  • BV Den HelderVoorronde · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 2–2
1989-90Kwalificatieronde
  • BV Den HelderKwalificatieronde · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 1–1
1988-89Voorronde
  • BV Den HelderVoorronde · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 1–3
1987-88Kwalificatieronde
  • BV HoofddorpKwalificatieronde · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 0–2
1986-87Achtste finale
  • Landlust AmsterdamAchtste finale · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 2–2
1985-86Achtste finale
  • BV Den HelderAchtste finale · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 2–2
1983-84Achtste finale
  • BV AmstelveenAchtste finale · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 0–2
1980-81Kwartfinale
  • Landlust AmsterdamKwartfinale · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 4–6
1979-80Halve finale
  • B.O.B.Halve finale · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 7–5
1977-78Achtste finale
1974-75Achtste finale
  • Blue Stars DiemenAchtste finale · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 0–2
1971-72Achtste finale
  • Blue Stars DiemenAchtste finale · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 0–2
1970-71Achtste finale
  • AMVJ AmsterdamAchtste finale · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 0–1–1
1968-69Kwalificatieronde
  • AMVJ AmsterdamKwalificatieronde · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 0–2
1967-68Kwalificatieronde
  • AMVJ AmsterdamKwalificatieronde · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 1–1
1966-67Achtste finale
  • Blue Stars DiemenAchtste finale · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 0–2
1965-66Achtste finale
  • AMVJ AmsterdamAchtste finale · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 1–3
1964-65Kwartfinale
  • Blue Stars DiemenKwartfinale · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 3–1
1963-64Kwalificatieronde
  • Blue Stars DiemenKwalificatieronde · FIBA Women's European Champions Cup (niveau 1) · 0–2

Welke club deed het best?

Per club de Europese campagnes (een cup in een seizoen), wedstrijden, gewonnen–verloren en de verste ronde, met het seizoen waarin die voor het eerst werd gehaald.

Welke club deed het best?
#ClubCampagnesGWVW%SaldoVerste ronde
1B.O.B.1127558.3%+124Halve finaleFIBA Women's European Champions Cup · 1979-80
2Landlust Amsterdam31661037.5%-95KwartfinaleFIBA Women's European Champions Cup · 1980-81
2BV Den Helder61861233.3%-19Achtste finaleFIBA Women's European Champions Cup · 1985-86
4Tonego Haaksbergen143175.0%+53KwalificatierondeFIBA Women's European Champions Cup · 1993-94
4Blue Stars Diemen5123925.0%-151KwartfinaleFIBA Women's European Champions Cup · 1964-65
6AMVJ Amsterdam4102720.0%-90Achtste finaleFIBA Women's European Champions Cup · 1965-66
7BV Hoofddorp12020.0%-13KwalificatierondeFIBA Women's European Champions Cup · 1987-88
7BV Amstelveen12020.0%-15Achtste finaleFIBA Women's European Champions Cup · 1983-84
7Grasshoppers24040.0%-126KwalificatierondeRonchetti Cup · 1991-92

Tegen welk land doen we het goed?

Nederlandse clubs tegen de clubs van elk land: wedstrijden, gewonnen–verloren, winstpercentage, puntensaldo en het aantal verschillende tegenstanders, meeste wedstrijden eerst.

Tegen welk land doen we het goed?
#LandGWVW%SaldoTegenstanders
1Tsjechoslowakije120120.0%-2483
2Bulgarije102820.0%-1823
3Frankrijk82525.0%-1153
4Polen61516.7%-703
4Italië6060.0%-833
4West-Duitsland63350.0%-191
7Joegoslavië4040.0%-622
7Zweden41325.0%-322
7Hongarije42250.0%-232
7Finland440100.0%+962
7België42250.0%-282
12Turkije220100.0%+1411
12Israël220100.0%+531
12Ierland220100.0%+1711
12Duitsland2020.0%-251
12Spanje220100.0%+421
12Oostenrijk220100.0%+521

Records

Grootste zeges

  1. 1+102BV Den Helder135–33Naomh Mhuire10 okt 1985 · FIBA Women's European Champions Cup
  2. 2+85B.O.B.113–28DSİ Spor Istanbul1 nov 1979 · FIBA Women's European Champions Cup
  3. 3+69BV Den Helder134–65Naomh Mhuire2 okt 1985 · FIBA Women's European Champions Cup
  4. 4+56B.O.B.101–45DSİ Spor Istanbul8 nov 1979 · FIBA Women's European Champions Cup
  5. 5+48B.O.B.107–59ABC Donau Wenen29 nov 1979 · FIBA Women's European Champions Cup
  6. 6+44Tonego Haaksbergen105–61Forssan Alku16 sep 1993 · FIBA Women's European Champions Cup
  7. 7+31Landlust Amsterdam78–47Elitzur Tel Aviv6 nov 1980 · FIBA Women's European Champions Cup
  8. 8+22Blue Stars Diemen65–43CREF Madrid12 dec 1964 · FIBA Women's European Champions Cup
  9. 9+22Landlust Amsterdam83–61Elitzur Tel Aviv13 nov 1980 · FIBA Women's European Champions Cup
  10. 10+21Tonego Haaksbergen82–61Forssan Alku9 sep 1993 · FIBA Women's European Champions Cup

Grootste nederlagen

  1. 1-54Grasshoppers47–101Basket Astarac Club30 okt 1991 · Ronchetti Cup
  2. 2-47Grasshoppers39–86Basket Astarac Club29 okt 1991 · Ronchetti Cup
  3. 3-42Blue Stars Diemen49–91Sparta Praag9 dec 1971 · FIBA Women's European Champions Cup
  4. 4-40BV Den Helder47–87Levski-Spartak Sofia3 nov 1988 · FIBA Women's European Champions Cup
  5. 5-34Blue Stars Diemen43–77Spartak Sokolovo Praag1 dec 1963 · FIBA Women's European Champions Cup
  6. 6-34Landlust Amsterdam53–87Sparta Praag5 feb 1981 · FIBA Women's European Champions Cup
  7. 7-32BV Den Helder34–66BCSS Namur22 sep 1999 · Ronchetti Cup
  8. 8-31B.O.B.49–80BSE Budapest7 feb 1980 · FIBA Women's European Champions Cup
  9. 9-29Landlust Amsterdam54–83Levski-Spartak Sofia11 dec 1980 · FIBA Women's European Champions Cup
  10. 10-29Landlust Amsterdam41–70Levski-Spartak Sofia22 jan 1981 · FIBA Women's European Champions Cup

Meeste punten

  1. 1135BV Den Helder135–33Naomh Mhuire10 okt 1985 · FIBA Women's European Champions Cup
  2. 2134BV Den Helder134–65Naomh Mhuire2 okt 1985 · FIBA Women's European Champions Cup
  3. 3113B.O.B.113–28DSİ Spor Istanbul1 nov 1979 · FIBA Women's European Champions Cup
  4. 4107B.O.B.107–59ABC Donau Wenen29 nov 1979 · FIBA Women's European Champions Cup
  5. 5105Tonego Haaksbergen105–61Forssan Alku16 sep 1993 · FIBA Women's European Champions Cup
  6. 6101B.O.B.101–45DSİ Spor Istanbul8 nov 1979 · FIBA Women's European Champions Cup
  7. 788B.O.B.88–84ABC Donau Wenen22 nov 1979 · FIBA Women's European Champions Cup
  8. 888B.O.B.88–79Miner Pernik20 feb 1980 · FIBA Women's European Champions Cup
  9. 985B.O.B.85–72BSE Budapest8 jan 1980 · FIBA Women's European Champions Cup
  10. 1083Landlust Amsterdam83–61Elitzur Tel Aviv13 nov 1980 · FIBA Women's European Champions Cup

Alle wedstrijden

Per decennium, nieuwste eerst. Klik op een decennium voor zijn wedstrijden.

Jaren 1990

16 wedstrijden · W–V 5–11
  • 22 sep 1999 · Ronchetti Cup · Extra voorronde · St. Servais
    BCSS NamurBV Den Helder
    6634
  • 15 sep 1999 · Ronchetti Cup · Extra voorronde · Den Helder
    BV Den HelderBCSS Namur
    5161
  • 5 okt 1994 · Ronchetti Cup · Voorronde 2 · Osnabrück
    Osnabrücker SCGrasshoppers
    6754
  • 28 sep 1994 · Ronchetti Cup · Voorronde 2 · Katwijk
    GrasshoppersOsnabrücker SC
    4860
  • 7 okt 1993 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde 2 · Poznan
    Olimpia PoznańTonego Haaksbergen
    7375
  • 30 sep 1993 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde 2 · Haaksbergen
    Tonego HaaksbergenOlimpia Poznań
    6478
  • 16 sep 1993 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde 1 · Haaksbergen
    Tonego HaaksbergenForssan Alku
    10561
  • 9 sep 1993 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde 1 · Forssa
    Forssan AlkuTonego Haaksbergen
    6182
  • 30 okt 1991 · Ronchetti Cup · Voorronde 2 · Mirande
    Basket Astarac ClubGrasshoppers
    10147
  • 29 okt 1991 · Ronchetti Cup · Voorronde 2
    GrasshoppersBasket Astarac Club
    3986
  • 10 okt 1991 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde 2 · Pabianice
    Polfa PabianiceBV Den Helder
    6451
  • 3 okt 1991 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde 2 · Den Helder
    BV Den HelderPolfa Pabianice
    5558
  • 1 nov 1990 · FIBA Women's European Champions Cup · Ronde van twaalf
    Unicar CesenaBV Den Helder
    7649
  • 25 okt 1990 · FIBA Women's European Champions Cup · Ronde van twaalf · Den Helder
    BV Den HelderUnicar Cesena
    5167
  • 4 okt 1990 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Waregem
    BBC Mini-FlatBV Den Helder
    5663
  • 27 sep 1990 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Den Helder
    BV Den HelderBBC Mini-Flat
    6255

Jaren 1980

28 wedstrijden · W–V 10–18
  • 5 okt 1989 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Den Helder
    BV Den HelderArvika Basket
    6258
  • 28 sep 1989 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Arvika
    Arvika BasketBV Den Helder
    6946
  • 9 nov 1988 · FIBA Women's European Champions Cup · Ronde van twaalf · Den Helder
    BV Den HelderLevski-Spartak Sofia
    6975
  • 3 nov 1988 · FIBA Women's European Champions Cup · Ronde van twaalf · Sofia
    Levski-Spartak SofiaBV Den Helder
    8747
  • 20 okt 1988 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Düsseldorf
    Agon 08 DüsseldorfBV Den Helder
    7270
  • 13 okt 1988 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Den Helder
    BV Den HelderAgon 08 Düsseldorf
    8175
  • 1 okt 1987 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Solna
    Solna IFBV Hoofddorp
    7867
  • 24 sep 1987 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    BV HoofddorpSolna IF
    7274
  • 6 nov 1986 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale · Düsseldorf
    Agon 08 DüsseldorfLandlust Amsterdam
    8362
  • 29 okt 1986 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale
    Landlust AmsterdamAgon 08 Düsseldorf
    7286
  • 8 okt 1986 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    Landlust AmsterdamTampereen Pyrintö
    7059
  • 2 okt 1986 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    Tampereen PyrintöLandlust Amsterdam
    5070
  • 30 okt 1985 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale · Belgrade
    Partizan BelgradoBV Den Helder
    9365
  • 29 okt 1985 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale · Den Helder
    BV Den HelderPartizan Belgrado
    6781
  • 10 okt 1985 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Den Helder
    BV Den HelderNaomh Mhuire
    13533
  • 2 okt 1985 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    Naomh MhuireBV Den Helder
    65134
  • 3 nov 1983 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale · Prague
    VŠ PraagBV Amstelveen
    7965
  • 26 okt 1983 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale
    BV AmstelveenVŠ Praag
    6566
  • 5 feb 1981 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale
    Landlust AmsterdamSparta Praag
    5387
  • 29 jan 1981 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale
    Landlust AmsterdamRode Ster Belgrado
    6771
  • 22 jan 1981 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale · Sofia
    Levski-Spartak SofiaLandlust Amsterdam
    7041
  • 15 jan 1981 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale · Prague
    Sparta PraagLandlust Amsterdam
    7149
  • 17 dec 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale · Belgrade
    Rode Ster BelgradoLandlust Amsterdam
    9276
  • 11 dec 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale
    Landlust AmsterdamLevski-Spartak Sofia
    5483
  • 13 nov 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale
    Landlust AmsterdamElitzur Tel Aviv
    8361
  • 6 nov 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale · Holon
    Elitzur Tel AvivLandlust Amsterdam
    4778
  • 16 okt 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    Landlust AmsterdamAgon 08 Düsseldorf
    5958
  • 9 okt 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Düsseldorf
    Agon 08 DüsseldorfLandlust Amsterdam
    5667

Jaren 1970

20 wedstrijden · W–V 7–12–1
  • 13 mrt 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Halve finale
    Sisport Fiat TorinoB.O.B.
    7458
  • 6 mrt 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Halve finale
    B.O.B.Sisport Fiat Torino
    7678
  • 20 feb 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale
    B.O.B.Miner Pernik
    8879
  • 12 feb 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale
    B.O.B.Clermont Université Club
    7978
  • 7 feb 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale · Budapest
    BSE BudapestB.O.B.
    8049
  • 24 jan 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale
    Miner PernikB.O.B.
    10074
  • 17 jan 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale
    Clermont Université ClubB.O.B.
    8467
  • 8 jan 1980 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale
    B.O.B.BSE Budapest
    8572
  • 29 nov 1979 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale
    B.O.B.ABC Donau Wenen
    10759
  • 22 nov 1979 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale
    ABC Donau WenenB.O.B.
    8488
  • 8 nov 1979 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    DSİ Spor IstanbulB.O.B.
    45101
  • 1 nov 1979 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    B.O.B.DSİ Spor Istanbul
    11328
  • 23 nov 1977 · Ronchetti Cup · Achtste finale
    Landlust AmsterdamPagnossin Treviso
    7377
  • 16 nov 1977 · Ronchetti Cup · Achtste finale
    Pagnossin TrevisoLandlust Amsterdam
    7153
  • 4 dec 1974 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale
    Blue Stars DiemenSparta Praag
    4952
  • 28 nov 1974 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale · Prague
    Sparta PraagBlue Stars Diemen
    6650
  • 9 dec 1971 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale · Prague
    Sparta PraagBlue Stars Diemen
    9149
  • 20 nov 1971 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale
    Blue Stars DiemenSparta Praag
    5374
  • 8 dec 1970 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale
    AMVJ AmsterdamClermont Université Club
    6070
  • 3 dec 1970 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale
    Clermont Université ClubAMVJ Amsterdam
    4343

Jaren 1960

16 wedstrijden · W–V 5–11
  • 30 nov 1968 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Krakow
    Wisła KrakówAMVJ Amsterdam
    7252
  • 24 nov 1968 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    AMVJ AmsterdamWisła Kraków
    4769
  • 17 nov 1967 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Budapest
    MTK BudapestAMVJ Amsterdam
    6858
  • 12 nov 1967 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    AMVJ AmsterdamMTK Budapest
    6257
  • 18 dec 1966 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale · Prague
    Sparta PraagBlue Stars Diemen
    9265
  • 10 dec 1966 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale
    Blue Stars DiemenSparta Praag
    4975
  • 7 jan 1966 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale · Sofia
    Slavia SofiaAMVJ Amsterdam
    8659
  • 19 dec 1965 · FIBA Women's European Champions Cup · Achtste finale
    AMVJ AmsterdamSlavia Sofia
    6482
  • 11 nov 1965 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    AMVJ AmsterdamGerbe Montceau-les-Mines
    5965
  • 4 nov 1965 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    Gerbe Montceau-les-MinesAMVJ Amsterdam
    5876
  • 17 jan 1965 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale · Sofia
    Slavia SofiaBlue Stars Diemen
    7154
  • 10 jan 1965 · FIBA Women's European Champions Cup · Kwartfinale
    Blue Stars DiemenSlavia Sofia
    6463
  • 19 dec 1964 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    CREF MadridBlue Stars Diemen
    3959
  • 12 dec 1964 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    Blue Stars DiemenCREF Madrid
    6543
  • 1 dec 1963 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde · Prague
    Spartak Sokolovo PraagBlue Stars Diemen
    7743
  • 23 nov 1963 · FIBA Women's European Champions Cup · Voorronde
    Blue Stars DiemenSpartak Sokolovo Praag
    5866