Final Four

2 seizoenen in het archief. Klik een seizoen voor eindstand en uitslagen.

Seizoenen en kampioenen

Wie won de Final Four? Den Helder (1993-94), GOBA Gorinchem (1994-95).

Over het toernooi

De Final Four was een toernooi aan het begin van het seizoen, gespeeld in het najaar van 1993 en van 1994. De eerste editie kwam van de NBB en de FEB (Federatie Eredivisie Basketbalclubs). Eerst speelden de ploegen een halve competitie, daarna de vier besten een weekend met halve finales, een wedstrijd om de derde plaats en de finale. Het idee kwam van Frank Voskuilen, voorzitter van de Haarlem Basketball Week, die er twee jaar voor had gepleit om een seizoen meer hoogtepunten te geven. In 1993 was de inzet een plaats in de Haarlem Basketball Week en in de Europa Cup II.

De eerste Final Four werd op 30 en 31 oktober 1993 gespeeld in sporthal Quelderduyn in Den Helder. De organisatie was uitbesteed aan twee bureaus en kreeg pas op 10 oktober toestemming, en dat was te merken: de tribunes werden op de wedstrijddag nog gebouwd en de eerste wedstrijd begon te laat. Er kwamen op beide dagen zo'n duizend toeschouwers. Den Helder versloeg in de halve finale Den Bosch (84-77) en in de finale Weert, en kreeg vierduizend gulden (± € 1.815). Coaches vonden de poulefase, tien wedstrijden in iets meer dan een maand naast de Europa Cup, te zwaar.

Bronnen: Krant via Delpher, 01-11-1993, Berry Brinkhorst, “Moeizame start Nederlandse ‘Final Four’” · j-dus, Final Four

All-time ranglijst

Welke clubs wonnen de meeste wedstrijden in de Final Four?

Beide edities van de Final Four.

All-time ranglijst
#ClubSeiz.GWVW%Ptn voorPtn tegenSaldoTitels
1Den HelderDen Helder22017385.0%1.7031.433+2701
2Heroes Den BoschHeroes22014670.0%1.6621.514+1480
3BS WeertBS Weert21812666.7%1.5041.335+1690
4DonarDonar2189950.0%1.3731.384-110
5GOBA GorinchemGOBA Gorinchem21881044.4%1.4611.517-561
6AkridesAkrides21871138.9%1.2821.327-450
7BV HaarlemBV Haarlem1105550.0%746718+280
7Red Giants MeppelRed Giants21651131.3%1.1481.325-1770
9BC Verkerk ZwijndrechtBC Verkerk1103730.0%754841-870
10Rotterdam City BasketballRotterdam City21621412.5%1.1261.365-2390