Cup der Lage Landen

2 seizoenen in het archief. Klik een seizoen voor eindstand en uitslagen.

Seizoenen en kampioenen

Wie won de Cup der Lage Landen? EiffelTowers Nijmegen (2002-03).

  1. 2003-04Final Four uitgesteld, nooit gespeeld

Over het toernooi

De Cup der Lage Landen was een bekertoernooi voor Nederlandse en Belgische clubteams, gespeeld aan het begin van het seizoen. Bij de eerste editie, in 2002, deden zes Nederlandse en zes Belgische ploegen mee, in vier poules van drie. De poulewinnaars speelden op 4 en 5 januari 2003 een Final Four. De Telegraaf noemde het toernooi destijds mogelijk een voorloper van een gezamenlijke competitie.

De tweede editie, in 2003-04, kreeg na de poules een tweede ronde. Omniworld Almere en Demon Astronauts plaatsten zich voor de Final Four van 3 en 4 januari 2004. Die werd uitgesteld, omdat vooral de Belgische clubs zich op die datum niet konden vrijmaken. Een nieuwe datum is er nooit gekomen: de editie heeft geen winnaar.

Bronnen: De Telegraaf, 27-08-2002, “Primeur voor basketballers” · Algemeen Dagblad, 29-11-2003, p. 18, “Uitstel” (Delpher) · j-dus, Cup der Lage Landen

All-time ranglijst

Welke clubs wonnen de meeste wedstrijden in de Cup der Lage Landen?

Alle edities van de Cup der Lage Landen, alleen Nederlandse clubs.

All-time ranglijst
#ClubSeiz.GWVW%Ptn voorPtn tegenSaldoTitels
1Amsterdam BasketballAmsterdam276185.7%520461+590
2EiffelTowers NijmegenEiffelTowers263250.0%520486+341
2BS WeertBS Weert253260.0%409394+150
2Heroes Den BoschHeroes253260.0%412428-160
5Almere PioneersPioneers242250.0%337332+50
6Landstede HammersLandstede251420.0%397435-380
6DonarDonar121150.0%143135+80
8Den HelderDen Helder12020.0%149167-180
8Rotterdam City BasketballRotterdam City13030.0%209248-390