Eredivisie

Eredivisie 1974-75

228 van 228 wedstrijden in het archief hebben een uitslag. 2 uitslagen zijn betwist: bronnen spreken elkaar tegen.Niveau 1 · de piramide van 1974-75 →

Raak Punch Delft werd kampioen van de Eredivisie 1974-75. Er deden 13 teams mee, die samen 228 wedstrijden speelden. Smirnoff Students ASVU Amstelveen, Frisol Rowic Dordrecht en BC Markt Utrecht degradeerden.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1974-75
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Raak Punch DelftRaak363423.4083.001+40768
2Transol Rotterdam ZuidTransol363063.2942.835+45960
3Levi’s Flamingo’s HaarlemLevi’s362793.5192.959+56054
4Sperry Remington EBBCDen Bosch3622143.4463.179+26744
5Bona Stars LeidenBona Stars3617193.0313.088-5734
6Typsoos Lions ZandvoortTypsoos3616203.2643.235+2932
7Delta Lloyd AmsterdamAmsterdam3616203.0873.208-12132
8Nationale Nederlanden DonarGroningen3419152.9822.959+2338
9Kinzo AmstelveenKinzo3415193.3973.403-630
10Gerard de Lange BC AmsterdamStars Diemen3413213.0423.118-7626
Degradeert11BC Markt UtrechtMarkt347273.1373.781-64414
Degradeert12Smirnoff Students ASVU AmstelveenAmstelveen346282.8323.332-50012
Degradeert13Frisol Rowic DordrechtFrisol346283.1273.468-34112

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde loopt per poule (Poule A en Poule B): elke ploeg uit een hogere poule staat boven elke ploeg uit een lagere, ook met minder punten.

Poule A

Eindstand Eredivisie 1974-75, Poule A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Raak Punch DelftRaak121111.068967+10122
2Transol Rotterdam ZuidTransol1293999922+7718
3Levi’s Flamingo’s HaarlemLevi’s12841.107986+12116
4Sperry Remington EBBCDen Bosch12661.1321.089+4312
5Bona Stars LeidenBona Stars122109591.116-1574
6Typsoos Lions ZandvoortTypsoos12391.0441.104-606
7Delta Lloyd AmsterdamAmsterdam12391.0001.125-1256

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

Poule B

Eindstand Eredivisie 1974-75, Poule B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
8Nationale Nederlanden DonarGroningen1091964890+7418
9Kinzo AmstelveenKinzo10641.101995+10612
10Gerard de Lange BC AmsterdamStars Diemen1055895877+1810
Degradeert11BC Markt UtrechtMarkt10649991.041-4212
Degradeert12Smirnoff Students ASVU AmstelveenAmstelveen10288941.005-1114
Degradeert13Frisol Rowic DordrechtFrisol10281.0041.049-454

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

  • Degradeert

Reguliere competitie

Reguliere competitie

Thuis (rij) tegen uit (kolom)AMSAMTBONDENFRIGROKINLEVMARRAASTATRATYP
AmstelveenAMSSmirnoff Students ASVU Amstelveen95–8058–9886–10195–7371–7886–9387–106106–9182–92101–9678–12576–98
AmsterdamAMTDelta Lloyd Amsterdam100–5679–78102–104100–8581–76110–9972–99116–8075–8372–7076–11183–81
Bona StarsBONBona Stars96–8264–6682–7995–8987–8094–9592–80123–10470–9362–5177–8782–81
Den BoschDENSperry Remington EBBC109–7197–9196–85122–91113–7696–7386–78128–8779–8796–8593–9870–69
FrisolFRIFrisol Rowic Dordrecht90–8391–9278–9685–9994–10097–11382–115108–8875–9886–9370–8392–102
GroningenGRONationale Nederlanden Donar92–5679–6172–7974–8682–84107–9280–111111–7383–9293–7586–9884–69
KinzoKINKinzo Amstelveen107–8479–8888–9185–86126–11199–9295–126120–10388–94112–10376–95105–107
Levi’sLEVLevi’s Flamingo’s Haarlem92–78105–8893–7893–91116–89102–59116–67118–8371–7495–74103–8688–78
MarktMARBC Markt Utrecht100–8888–12681–11087–11894–9771–89101–11774–13888–10396–10975–9683–97
RaakRAARaak Punch Delft98–7894–8796–76101–95106–93102–80122–10492–83138–109107–8877–7298–82
Stars DiemenSTAGerard de Lange BC Amsterdam104–8884–8769–9999–85117–10076–95107–9598–109133–9388–10470–7972–99
TransolTRATransol Rotterdam Zuid98–5989–7695–7294–75101–7088–68103–9281–88142–9292–8793–8393–79
TypsoosTYPTypsoos Lions Zandvoort110–9596–7980–86111–110103–93109–8289–7689–87109–9796–10295–10391–96

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Poule A

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Poule B

Thuis (rij) tegen uit (kolom)AMSFRIGROKINMARSTA
AmstelveenAMSSmirnoff Students ASVU Amstelveen98–94106–10080–10483–9778–97
FrisolFRIFrisol Rowic Dordrecht105–9789–9696–127131–107112–114
GroningenGRONationale Nederlanden Donar102–8692–8497–86102–10178–76
KinzoKINKinzo Amstelveen111–95128–11593–94143–10889–98
MarktMARBC Markt Utrecht112–105103–10180–113117–107112–100
Stars DiemenSTAGerard de Lange BC Amsterdam83–6687–7789–9095–11356–62

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.