Eredivisie

Eredivisie 1983-84

152 van 152 wedstrijden in het archief hebben een uitslag.Niveau 1 · de piramide van 1983-84 →

Nashua EBBC Den Bosch werd kampioen van de Eredivisie 1983-84. Elmex Leiden werd tweede. Er deden 9 teams mee, die samen 144 wedstrijden speelden. Rotterdam Zuid degradeerde.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1983-84
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Nashua EBBC Den BoschNashua322932.9592.383+57658
2Elmex LeidenElmex Leiden322752.6852.206+47954
3Black Velvet Canadians AmsterdamAmsterdam3220122.8762.722+15440
4Hatrans HaaksbergenHatrans3217152.7092.692+1734
5Coveco BS WeertCoveco3214182.5532.681-12828
6Kuipers Orca’s UrkKuipers3212202.7212.795-7424
7Super Cracks WerkendamWerkendam329232.5732.897-32418
8Albert van Zoonen Cracks NoordkopHelder329232.3872.671-28418
Degradeert9Rotterdam ZuidRotterdam Zuid327252.5242.940-41614

Bron: NBB-DB (db.basketball.nl) W–V en punten aangevuld uit Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback).

  • Degradeert
  • Door naar: halve finale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder. Het getal vóór een ploeg is haar plaats in de eindstand van de reguliere competitie (bij een Benelux-competitie: onder de Nederlandse ploegen). Het staat er alleen als de gespeelde duels bij die stand passen.

Halve finale

  • 21 mrt 1984
    NashuaHatrans
    10373
  • 21 mrt 1984
    Elmex LeidenAmsterdam
    7268
  • 24 mrt 1984
    AmsterdamElmex Leiden
    6271
  • 25 mrt 1984
    HatransNashua
    6163

Finale

  • 31 mrt 1984
    NashuaElmex Leiden
    8784
  • 4 apr 1984
    Elmex LeidenNashua
    6973
  • 7 apr 1984
    NashuaElmex Leiden
    6265
  • 8 apr 1984
    Elmex LeidenNashua
    6681