Eredivisie

Eredivisie 1985-86

190 van 190 wedstrijden in het archief hebben een uitslag. 2 uitslagen zijn betwist: bronnen spreken elkaar tegen.Niveau 1 · de piramide van 1985-86 →

Nashua EBBC Den Bosch werd kampioen van de Eredivisie 1985-86. Doppeldouche Den Helder werd tweede. Er deden 10 teams mee, die samen 180 wedstrijden speelden. BS Leiden speelde het seizoen erna een niveau lager.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1985-86
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Nashua EBBC Den BoschNashua363063.4713.014+45760
2Doppeldouche Den HelderDoppeldouche3624122.9872.679+30848
3Permalens HaaksbergenPermalens3624123.4542.925+52948
Speelde volgend seizoen een niveau lager (afgeleid, geen bron noemt een degradatie)4BS LeidenBS Leiden3623132.9272.600+32746
5Kaypro BS WeertKaypro3621152.9962.970+2642
6Canadians AmsterdamCanadians3621153.0623.050+1242
7Interbril Greyhounds EnschedeInterbril3613233.0213.211-19026
8Super Cracks WerkendamWerkendam3611253.0343.195-16122
9Kolf & Molijn Orca’s UrkUrk368282.7803.286-50616
10BC Markt UtrechtMarkt365312.9513.753-80210

Bron: NBB-DB (db.basketball.nl) W–V en punten aangevuld uit Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback).

  • Speelde volgend seizoen een niveau lager (afgeleid, geen bron noemt een degradatie)
  • Door naar: halve finale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

  • 14 sep 1985
    CanadiansBS Leiden
    10591
  • 14 sep 1985
    NashuaPermalens
    7961
  • 14 sep 1985
    UrkWerkendam
    8381
  • 14 sep 1985
    KayproMarkt
    8673
  • 15 sep 1985
    InterbrilDoppeldouche
    7457
  • 17 sep 1985
    DoppeldoucheCanadians
    8563
  • 17 sep 1985
    KayproNashua
    9596
  • 17 sep 1985
    WerkendamInterbril
    8175
  • 18 sep 1985
    BS LeidenMarkt
    8267
  • 19 sep 1985a
    PermalensUrk
    12172
  • 21 sep 1985
    CanadiansWerkendam
    8882
  • 21 sep 1985
    NashuaBS Leiden
    9183
  • 21 sep 1985
    PermalensKaypro
    9592
  • 21 sep 1985
    UrkInterbril
    9972
  • 21 sep 1985
    MarktDoppeldouche
    7988
  • 28 sep 1985
    DoppeldoucheNashua
    7475
  • 28 sep 1985
    BS LeidenPermalens
    7870
  • 28 sep 1985
    KayproUrk
    7572
  • 28 sep 1985
    WerkendamMarkt
    10870
  • 29 sep 1985
    InterbrilCanadians
    9389
  • 5 okt 1985
    NashuaWerkendam
    10498
  • 5 okt 1985
    PermalensDoppeldouche
    7978
  • 5 okt 1985
    UrkCanadians
    8399
  • 5 okt 1985
    MarktInterbril
    7376
  • 5 okt 1985
    KayproBS Leiden
    6071
  • 12 okt 1985
    CanadiansMarkt
    10182
  • 12 okt 1985
    DoppeldoucheKaypro
    7880
  • 12 okt 1985
    BS LeidenUrk
    7366
  • 12 okt 1985
    WerkendamPermalens
    79102
  • 13 okt 1985
    InterbrilNashua
    7584
  • 15 okt 1985
    PermalensInterbril
    7778
  • 15 okt 1985
    UrkMarkt
    8789
  • 15 okt 1985
    KayproWerkendam
    8066
  • 16 okt 1985
    NashuaCanadians
    11187
  • 16 okt 1985
    BS LeidenDoppeldouche
    5972
  • 19 okt 1985
    CanadiansPermalens
    8179
  • 19 okt 1985
    InterbrilKaypro
    7481
  • 19 okt 1985b
    UrkDoppeldouche
    8079
  • 19 okt 1985
    MarktNashua
    89137
  • 19 okt 1985
    WerkendamBS Leiden
    7377
  • 26 okt 1985
    NashuaUrk
    10960
  • 26 okt 1985
    DoppeldoucheWerkendam
    9977
  • 26 okt 1985
    PermalensMarkt
    12572
  • 26 okt 1985
    BS LeidenInterbril
    8863
  • 26 okt 1985
    KayproCanadians
    7055
  • 2 nov 1985
    DoppeldoucheInterbril
    7156
  • 2 nov 1985
    PermalensNashua
    8875
  • 2 nov 1985
    BS LeidenCanadians
    5762
  • 2 nov 1985
    MarktKaypro
    7887
  • 2 nov 1985
    WerkendamUrk
    8554
  • 6 nov 1985
    CanadiansDoppeldouche
    8581
  • 6 nov 1985
    InterbrilWerkendam
    7578
  • 6 nov 1985
    UrkPermalens
    90115
  • 6 nov 1985
    MarktBS Leiden
    5999
  • 9 nov 1985
    DoppeldoucheMarkt
    9061
  • 9 nov 1985
    InterbrilUrk
    10073
  • 9 nov 1985
    BS LeidenNashua
    6743
  • 9 nov 1985
    KayproPermalens
    7774
  • 9 nov 1985
    WerkendamCanadians
    7393
  • 23 nov 1985
    CanadiansInterbril
    9183
  • 23 nov 1985
    NashuaDoppeldouche
    8883
  • 23 nov 1985
    PermalensBS Leiden
    6772
  • 23 nov 1985
    UrkKaypro
    8286
  • 30 nov 1985
    CanadiansUrk
    8756
  • 30 nov 1985
    DoppeldouchePermalens
    9469
  • 30 nov 1985
    BS LeidenKaypro
    7580
  • 30 nov 1985
    WerkendamNashua
    98100
  • 1 dec 1985
    InterbrilMarkt
    9782
  • 3 dec 1985
    NashuaKaypro
    9986
  • 7 dec 1985
    NashuaInterbril
    11390
  • 7 dec 1985
    PermalensWerkendam
    10699
  • 7 dec 1985
    UrkBS Leiden
    7699
  • 7 dec 1985
    MarktCanadians
    9699
  • 7 dec 1985
    KayproDoppeldouche
    8175
  • 10 dec 1985
    DoppeldoucheBS Leiden
    6754
  • 11 dec 1985
    CanadiansNashua
    8887
  • 11 dec 1985
    InterbrilPermalens
    91116
  • 11 dec 1985
    MarktUrk
    9583
  • 11 dec 1985
    WerkendamKaypro
    8886
  • 14 dec 1985
    NashuaMarkt
    11474
  • 14 dec 1985
    DoppeldoucheUrk
    9368
  • 14 dec 1985
    PermalensCanadians
    9380
  • 14 dec 1985
    BS LeidenWerkendam
    8171
  • 14 dec 1985
    KayproInterbril
    7877
  • 19 dec 1985
    MarktWerkendam
    115114
  • 21 dec 1985
    CanadiansKaypro
    73107
  • 21 dec 1985
    UrkNashua
    8393
  • 21 dec 1985
    MarktPermalens
    91121
  • 21 dec 1985
    WerkendamDoppeldouche
    8092
  • 22 dec 1985
    InterbrilBS Leiden
    8689
  • 4 jan 1986
    NashuaPermalens
    7568
  • 4 jan 1986
    InterbrilDoppeldouche
    7469
  • 4 jan 1986
    BS LeidenCanadians
    7359
  • 4 jan 1986
    UrkWerkendam
    9571
  • 4 jan 1986
    KayproMarkt
    11181
  • 7 jan 1986
    DoppeldoucheCanadians
    7766
  • 7 jan 1986
    KayproNashua
    71109
  • 8 jan 1986
    BS LeidenMarkt
    12368
  • 8 jan 1986
    WerkendamInterbril
    7380
  • 9 jan 1986
    PermalensUrk
    122100
  • 11 jan 1986
    CanadiansWerkendam
    9689
  • 11 jan 1986
    NashuaBS Leiden
    9675
  • 11 jan 1986
    PermalensKaypro
    13291
  • 11 jan 1986
    UrkInterbril
    9188
  • 11 jan 1986
    MarktDoppeldouche
    85118
  • 14 jan 1986
    KayproUrk
    9466
  • 14 jan 1986
    DoppeldoucheNashua
    7678
  • 15 jan 1986
    InterbrilCanadians
    10195
  • 15 jan 1986
    BS LeidenPermalens
    8381
  • 16 jan 1986
    WerkendamMarkt
    9664
  • 18 jan 1986
    NashuaWerkendam
    8688
  • 18 jan 1986
    PermalensDoppeldouche
    8898
  • 18 jan 1986
    UrkCanadians
    7675
  • 18 jan 1986
    MarktInterbril
    9495
  • 18 jan 1986
    KayproBS Leiden
    5382
  • 21 jan 1986
    InterbrilBS Leiden
    8276
  • 21 jan 1986
    UrkNashua
    8290
  • 21 jan 1986
    MarktPermalens
    75120
  • 22 jan 1986
    CanadiansKaypro
    8971
  • 22 jan 1986
    WerkendamDoppeldouche
    7592
  • 25 jan 1986
    CanadiansMarkt
    11274
  • 25 jan 1986
    DoppeldoucheKaypro
    7661
  • 25 jan 1986
    BS LeidenUrk
    10960
  • 25 jan 1986
    WerkendamPermalens
    7477
  • 26 jan 1986
    InterbrilNashua
    112119
  • 28 jan 1986
    PermalensInterbril
    13194
  • 28 jan 1986
    KayproWerkendam
    10794
  • 29 jan 1986
    NashuaCanadians
    9373
  • 29 jan 1986
    BS LeidenDoppeldouche
    8370
  • 29 jan 1986
    UrkMarkt
    9978
  • 1 feb 1986
    CanadiansPermalens
    77105
  • 1 feb 1986
    UrkDoppeldouche
    8587
  • 1 feb 1986
    MarktNashua
    89107
  • 1 feb 1986
    WerkendamBS Leiden
    8077
  • 2 feb 1986
    InterbrilKaypro
    88100
  • 15 feb 1986
    NashuaUrk
    10669
  • 15 feb 1986
    DoppeldoucheWerkendam
    8381
  • 15 feb 1986
    PermalensMarkt
    11470
  • 15 feb 1986
    BS LeidenInterbril
    10582
  • 15 feb 1986
    KayproCanadians
    6267
  • 22 feb 1986
    CanadiansBS Leiden
    7771
  • 22 feb 1986
    DoppeldoucheInterbril
    10058
  • 22 feb 1986
    PermalensNashua
    10782
  • 22 feb 1986
    MarktKaypro
    83115
  • 22 feb 1986
    WerkendamUrk
    7072
  • 26 feb 1986
    CanadiansDoppeldouche
    8385
  • 26 feb 1986
    NashuaKaypro
    11683
  • 26 feb 1986
    InterbrilWerkendam
    8397
  • 26 feb 1986
    UrkPermalens
    8397
  • 26 feb 1986
    MarktBS Leiden
    8797
  • 1 mrt 1986
    DoppeldoucheMarkt
    11284
  • 1 mrt 1986
    InterbrilUrk
    10253
  • 1 mrt 1986
    BS LeidenNashua
    7680
  • 1 mrt 1986
    KayproPermalens
    7492
  • 1 mrt 1986
    WerkendamCanadians
    8075
  • 5 mrt 1986
    CanadiansInterbril
    10494
  • 5 mrt 1986
    NashuaDoppeldouche
    9486
  • 5 mrt 1986
    PermalensBS Leiden
    7681
  • 5 mrt 1986
    UrkKaypro
    7886
  • 5 mrt 1986
    MarktWerkendam
    107102
  • 8 mrt 1986
    CanadiansUrk
    10186
  • 8 mrt 1986
    DoppeldouchePermalens
    7874
  • 8 mrt 1986
    InterbrilMarkt
    10577
  • 8 mrt 1986
    BS LeidenKaypro
    6678
  • 8 mrt 1986
    WerkendamNashua
    100119
  • 15 mrt 1986
    PermalensWerkendam
    10773
  • 15 mrt 1986
    UrkBS Leiden
    4974
  • 15 mrt 1986
    MarktCanadians
    105115
  • 15 mrt 1986
    KayproDoppeldouche
    6566
  • 16 mrt 1986
    NashuaInterbril
    10386
  • 18 mrt 1986
    DoppeldoucheBS Leiden
    7264
  • 18 mrt 1986
    WerkendamKaypro
    8887
  • 19 mrt 1986
    CanadiansNashua
    9998
  • 19 mrt 1986
    InterbrilPermalens
    66104
  • 19 mrt 1986
    MarktUrk
    9996
  • 21 mrt 1986
    BS LeidenWerkendam
    10872
  • 22 mrt 1986
    NashuaMarkt
    12286
  • 22 mrt 1986
    DoppeldoucheUrk
    8673
  • 22 mrt 1986
    PermalensCanadians
    10173
  • 22 mrt 1986
    KayproInterbril
    10096
2 betwiste uitslagen
  1. aPermalens Haaksbergen – Kolf & Molijn Orca’s Urk: j-dus noemt 121–72, maar de bond noemt 99–77.
  2. bKolf & Molijn Orca’s Urk – Doppeldouche Den Helder: j-dus noemt 80–79, maar de bond noemt 71–70.

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder. Het getal vóór een ploeg is haar plaats in de eindstand van de reguliere competitie (bij een Benelux-competitie: onder de Nederlandse ploegen). Het staat er alleen als de gespeelde duels bij die stand passen.

Halve finale

  • 26 mrt 1986
    NashuaBS Leiden
    6351
  • 26 mrt 1986
    DoppeldouchePermalens
    6662
  • 29 mrt 1986
    PermalensDoppeldouche
    8796
  • 29 mrt 1986
    BS LeidenNashua
    7471
  • 31 mrt 1986
    NashuaBS Leiden
    7571

Finale

  • 2 apr 1986
    NashuaDoppeldouche
    9582
  • 6 apr 1986
    DoppeldoucheNashua
    8089
  • 9 apr 1986
    NashuaDoppeldouche
    7176
  • 13 apr 1986
    DoppeldoucheNashua
    7573
  • 16 apr 1986
    NashuaDoppeldouche
    9893