Eredivisie

Eredivisie 1990-91

211 van 211 wedstrijden in het archief hebben een uitslag.Niveau 1 · de piramide van 1990-91 →

Commodore Den Helder werd kampioen van de Eredivisie 1990-91. Nashua EBBC Den Bosch werd tweede. Er deden 12 teams mee, die samen 192 wedstrijden speelden. Festo BV Voorburg en Dakplan GOBA Gorinchem degradeerden.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1990-91
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Commodore Den HelderCommodore322932.8092.379+43058
2Nashua EBBC Den BoschNashua322662.9072.611+29652
3Selex BS WeertSelex BS Weert3220122.9612.786+17540
4Bestmate Akrides HaarlemIJmuiden3219132.9332.650+28338
5VGNN DonarVGNN Donar3215172.7182.732-1430
6Canadians AmsterdamCanadians3214182.7322.749-1728
7Computerij MeppelComputerij3220122.9022.751+15140
8Exact DAS DelftExact3212202.5692.766-19724
9BC EindhovenBC Eindhoven3212202.7522.969-21724
10KBS Orca’s UrkKBS Orca’s Urk3211212.6242.848-22422
Degradeert11Dakplan GOBA GorinchemDakplan329232.8563.110-25418
Degradeert12Festo BV VoorburgFesto325272.5092.921-41210

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde loopt per poule (Elite A en Elite B): elke ploeg uit een hogere poule staat boven elke ploeg uit een lagere, ook met minder punten.

Elite A

Eindstand Eredivisie 1990-91, Elite A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Commodore Den HelderCommodore1091845740+10518
2Nashua EBBC Den BoschNashua1073829818+1114
3Selex BS WeertSelex BS Weert1064932899+3312
4Bestmate Akrides HaarlemIJmuiden1037828853-256
5VGNN DonarVGNN Donar1037811842-316
6Canadians AmsterdamCanadians1028810903-934

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback)

Elite B

Eindstand Eredivisie 1990-91, Elite B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
7Computerij MeppelComputerij1091982891+9118
8Exact DAS DelftExact1055894902-810
9BC EindhovenBC Eindhoven1055955935+2010
10KBS Orca’s UrkKBS Orca’s Urk1055899932-3310
Degradeert11Dakplan GOBA GorinchemDakplan1046971975-48
Degradeert12Festo BV VoorburgFesto1028840906-664

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback)

  • Degradeert
  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Reguliere competitie

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite A

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite B

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder.

Kwartfinale

  • 24 apr 1991
    NashuaComputerij
    11394
  • 24 apr 1991
    CommodoreBC Eindhoven
    10573
  • 24 apr 1991
    Selex BS WeertCanadians
    7577
  • 26 apr 1991
    IJmuidenVGNN Donar
    8978
  • 27 apr 1991
    CanadiansSelex BS Weert
    85108
  • 27 apr 1991
    ComputerijNashua
    11492
  • 28 apr 1991
    BC EindhovenCommodore
    7290
  • 28 apr 1991
    VGNN DonarIJmuiden
    9695
  • 1 mei 1991
    NashuaComputerij
    11289
  • 1 mei 1991
    IJmuidenVGNN Donar
    7489
  • 1 mei 1991
    Selex BS WeertCanadians
    7581

Halve finale

  • 4 mei 1991
    NashuaCanadians
    7671
  • 4 mei 1991
    CommodoreVGNN Donar
    8763
  • 6 mei 1991
    CanadiansNashua
    9187
  • 6 mei 1991
    VGNN DonarCommodore
    9298
  • 8 mei 1991
    NashuaCanadians
    10075

Finale

  • 11 mei 1991
    CommodoreNashua
    10079
  • 12 mei 1991
    NashuaCommodore
    8389
  • 16 mei 1991
    CommodoreNashua
    8568