Eredivisie

Eredivisie 1991-92

219 van 219 wedstrijden in het archief hebben een uitslag.Niveau 1 · de piramide van 1991-92 →

Commodore Den Helder werd kampioen van de Eredivisie 1991-92. Pro-Specs EBBC Den Bosch werd tweede. Pro-Specs EBBC Den Bosch won de reguliere competitie. Er deden 12 teams mee, die samen 192 wedstrijden speelden. Docshop Zevenaar degradeerde. KBS Orca’s Urk speelde het seizoen erna een niveau lager.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1991-92
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Pro-Specs EBBC Den BoschPro-Specs322482.8642.574+29048
2Commodore Den HelderCommodore322482.7982.317+48148
3Bestmate Akrides HaarlemIJmuiden322392.5522.276+27646
4VGNN DonarVGNN Donar3220122.7302.745-1540
5Computerij MeppelComputerij3219132.9082.760+14838
6Selex BS WeertSelex BS Weert3214182.7712.745+2628
7Graydon Canadians AmsterdamAmsterdam3218142.6702.642+2836
8Exact DAS DelftExact3216162.6142.624-1032
9BC EindhovenBC Eindhoven3215172.8122.737+7530
Degradeert10Docshop ZevenaarDocshop3210222.4162.768-35220
11De Schiestreek RotterdamSchiestreek325272.6353.101-46610
Speelde volgend seizoen een niveau lager (afgeleid, geen bron noemt een degradatie)12KBS Orca’s UrkKBS Orca’s Urk324282.6513.132-4818

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde loopt per poule (Elite A en Elite B): elke ploeg uit een hogere poule staat boven elke ploeg uit een lagere, ook met minder punten.

Elite A

Eindstand Eredivisie 1991-92, Elite A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Pro-Specs EBBC Den BoschPro-Specs1073929848+8114
2Commodore Den HelderCommodore1055805722+8310
3Bestmate Akrides HaarlemIJmuiden1064769758+1112
4VGNN DonarVGNN Donar1064812873-6112
5Computerij MeppelComputerij1055842882-4010
6Selex BS WeertSelex BS Weert1019781855-742

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

Elite B

Eindstand Eredivisie 1991-92, Elite B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
7Graydon Canadians AmsterdamAmsterdam1064883814+6912
8Exact DAS DelftExact1082849780+6916
9BC EindhovenBC Eindhoven1091948783+16518
Degradeert10Docshop ZevenaarDocshop1046828886-588
11De Schiestreek RotterdamSchiestreek10198451.008-1632
Speelde volgend seizoen een niveau lager (afgeleid, geen bron noemt een degradatie)12KBS Orca’s UrkKBS Orca’s Urk1028868950-824

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

  • Degradeert
  • Speelde volgend seizoen een niveau lager (afgeleid, geen bron noemt een degradatie)
  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Reguliere competitie

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite A

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite B

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder. Het getal vóór een ploeg is haar plaats in de eindstand van de reguliere competitie (bij een Benelux-competitie: onder de Nederlandse ploegen). Het staat er alleen als de gespeelde duels bij die stand passen.

Kwartfinale

  • 8 apr 1992
    Pro-SpecsExact
    9486
  • 8 apr 1992
    VGNN DonarComputerij
    9287
  • 8 apr 1992
    IJmuidenSelex BS Weert
    9183
  • 9 apr 1992
    CommodoreAmsterdam
    8854
  • 11 apr 1992
    AmsterdamCommodore
    72102
  • 11 apr 1992
    ExactPro-Specs
    90103
  • 11 apr 1992
    ComputerijVGNN Donar
    7572
  • 11 apr 1992
    Selex BS WeertIJmuiden
    7172
  • 14 apr 1992
    Pro-SpecsExact
    9877
  • 14 apr 1992
    CommodoreAmsterdam
    9869
  • 14 apr 1992
    VGNN DonarComputerij
    9276
  • 14 apr 1992
    IJmuidenSelex BS Weert
    5770
  • 16 apr 1992
    ComputerijVGNN Donar
    7385
  • 16 apr 1992
    Selex BS WeertIJmuiden
    8073
  • 18 apr 1992
    IJmuidenSelex BS Weert
    6364

Halve finale

  • 22 apr 1992
    Pro-SpecsVGNN Donar
    8987
  • 23 apr 1992
    CommodoreSelex BS Weert
    9781
  • 25 apr 1992
    VGNN DonarPro-Specs
    8983
  • 25 apr 1992
    Selex BS WeertCommodore
    7189
  • 28 apr 1992
    Pro-SpecsVGNN Donar
    9777
  • 30 apr 1992
    CommodoreSelex BS Weert
    9179
  • 2 mei 1992
    VGNN DonarPro-Specs
    83117

Finale

  • 6 mei 1992
    Pro-SpecsCommodore
    7978
  • 9 mei 1992
    CommodorePro-Specs
    7079
  • 12 mei 1992
    Pro-SpecsCommodore
    6775
  • 14 mei 1992
    CommodorePro-Specs
    8280
  • 16 mei 1992
    Pro-SpecsCommodore
    7585