Eredivisie

Eredivisie 1998-99

217 van 217 wedstrijden in het archief hebben een uitslag. 2 uitslagen zijn betwist: bronnen spreken elkaar tegen.Niveau 1 · de piramide van 1998-99 →

Ricoh Astronauts werd kampioen van de Eredivisie 1998-99. Hans Verkerk Keukens werd tweede. Er deden 12 teams mee, die samen 192 wedstrijden speelden.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1998-99
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Ricoh AstronautsAmsterdam322662.3011.938+36352
2Hans Verkerk KeukensHelder322572.4312.054+37750
3Basketball Stars WeertBSW3220122.5402.406+13440
4Libertel Dolphins EBBC Den BoschDen Bosch3219132.5272.492+3538
5Cees Lubbers The Hammers ZwolleHammers Zwolle3216162.4712.358+11332
6RZG DonarRZG Donar3215172.2192.129+9030
7Haaglanden Cobra’s Den HaagDen Haag3216162.5862.591-532
8Gunco RotterdamGunco3216162.1422.155-1332
9Image Center Hank Virtus WerkendamWerkendam3213192.4002.549-14926
10Omniworld AlmereOmniworld3212202.2482.320-7224
11NUVA Drenthe AssenNUVA327252.2112.595-38414
12Kroon Renault Prisma College UtrechtCollege Utrecht327252.0582.547-48914

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde loopt per poule (Elite A en Elite B): elke ploeg uit een hogere poule staat boven elke ploeg uit een lagere, ook met minder punten.

Elite A

Eindstand Eredivisie 1998-99, Elite A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Ricoh AstronautsAmsterdam1082712626+8616
2Hans Verkerk KeukensHelder1046667684-178
3Basketball Stars WeertBSW1055788784+410
4Libertel Dolphins EBBC Den BoschDen Bosch1064771775-412
5Cees Lubbers The Hammers ZwolleHammers Zwolle1046735761-268
6RZG DonarRZG Donar1037678721-436

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

Elite B

Eindstand Eredivisie 1998-99, Elite B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
7Haaglanden Cobra’s Den HaagDen Haag1064884769+11512
8Gunco RotterdamGunco1073711687+2414
9Image Center Hank Virtus WerkendamWerkendam1064777784-712
10Omniworld AlmereOmniworld1055759729+3010
11NUVA Drenthe AssenNUVA1055757738+1910
12Kroon Renault Prisma College UtrechtCollege Utrecht1019632813-1812

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Reguliere competitie

  • 12 sep 1998
    AmsterdamHelder
    5280
  • 12 sep 1998
    Den BoschOmniworld
    7362
  • 12 sep 1998
    RZG DonarNUVA
    7462
  • 12 sep 1998
    GuncoBSW
    6880
  • 12 sep 1998
    College UtrechtWerkendam
    8769
  • 12 sep 1998
    Hammers ZwolleDen Haag
    7862
  • 19 sep 1998
    OmniworldRZG Donar
    6967
  • 19 sep 1998
    NUVACollege Utrecht
    6585
  • 19 sep 1998
    Den HaagAmsterdam
    7368
  • 19 sep 1998
    HelderDen Bosch
    7063
  • 19 sep 1998
    BSWHammers Zwolle
    8079
  • 19 sep 1998
    WerkendamGunco
    5777
  • 26 sep 1998
    AmsterdamBSW
    6758
  • 26 sep 1998
    HelderDen Haag
    10684
  • 26 sep 1998
    RZG DonarDen Bosch
    8081
  • 26 sep 1998
    GuncoNUVA
    7554
  • 26 sep 1998
    College UtrechtOmniworld
    7864
  • 26 sep 1998
    Hammers ZwolleWerkendam
    9768
  • 29 sep 1998
    Den BoschDen Haag
    10586
  • 29 sep 1998
    WerkendamAmsterdam
    4557
  • 30 sep 1998
    NUVAHammers Zwolle
    71101
  • 1 okt 1998
    OmniworldGunco
    6176
  • 1 okt 1998
    RZG DonarCollege Utrecht
    7846
  • 1 okt 1998
    BSWHelder
    7774
  • 3 okt 1998
    AmsterdamNUVA
    7747
  • 3 okt 1998
    Den HaagBSW
    8067
  • 3 okt 1998
    HelderWerkendam
    8163
  • 3 okt 1998
    GuncoRZG Donar
    5857
  • 3 okt 1998
    Hammers ZwolleOmniworld
    8258
  • 4 okt 1998
    College UtrechtDen Bosch
    7493
  • 6 okt 1998a
    RZG DonarHammers Zwolle
    7482
  • 7 okt 1998
    NUVAHelder
    6397
  • 7 okt 1998
    Den BoschBSW
    8492
  • 8 okt 1998
    OmniworldAmsterdam
    5759
  • 8 okt 1998
    College UtrechtGunco
    6862
  • 10 okt 1998
    AmsterdamRZG Donar
    4650
  • 10 okt 1998
    HelderOmniworld
    8054
  • 10 okt 1998
    GuncoDen Bosch
    5256
  • 10 okt 1998
    BSWWerkendam
    7870
  • 10 okt 1998
    Hammers ZwolleCollege Utrecht
    8056
  • 11 okt 1998
    Den HaagNUVA
    9878
  • 13 okt 1998
    Den BoschWerkendam
    6862
  • 14 okt 1998
    NUVABSW
    5191
  • 15 okt 1998
    OmniworldDen Haag
    8387
  • 15 okt 1998
    RZG DonarHelder
    5859
  • 15 okt 1998
    GuncoHammers Zwolle
    6971
  • 15 okt 1998
    College UtrechtAmsterdam
    5184
  • 17 okt 1998
    AmsterdamGunco
    7050
  • 17 okt 1998
    Den HaagRZG Donar
    6384
  • 17 okt 1998
    HelderCollege Utrecht
    7848
  • 17 okt 1998
    BSWOmniworld
    7360
  • 17 okt 1998
    WerkendamNUVA
    7273
  • 17 okt 1998
    Hammers ZwolleDen Bosch
    10172
  • 27 okt 1998
    Den BoschNUVA
    10987
  • 29 okt 1998
    OmniworldWerkendam
    7871
  • 29 okt 1998
    GuncoHelder
    5569
  • 29 okt 1998
    College UtrechtDen Haag
    6275
  • 29 okt 1998
    Hammers ZwolleAmsterdam
    7084
  • 31 okt 1998
    AmsterdamDen Bosch
    9572
  • 31 okt 1998
    NUVAOmniworld
    6780
  • 31 okt 1998
    Den HaagGunco
    8575
  • 31 okt 1998
    HelderHammers Zwolle
    9265
  • 31 okt 1998
    BSWCollege Utrecht
    9071
  • 31 okt 1998
    WerkendamRZG Donar
    6975
  • 3 nov 1998
    RZG DonarBSW
    6564
  • 7 nov 1998
    OmniworldDen Bosch
    6980
  • 7 nov 1998
    NUVARZG Donar
    5379
  • 7 nov 1998
    Den HaagHammers Zwolle
    8276
  • 7 nov 1998
    HelderAmsterdam
    7671
  • 7 nov 1998
    BSWGunco
    8367
  • 7 nov 1998
    WerkendamCollege Utrecht
    9075
  • 14 nov 1998
    AmsterdamDen Haag
    8548
  • 14 nov 1998
    Den BoschHelder
    6275
  • 14 nov 1998
    GuncoWerkendam
    7578
  • 14 nov 1998
    College UtrechtNUVA
    7156
  • 14 nov 1998
    Hammers ZwolleBSW
    8485
  • 15 nov 1998
    RZG DonarOmniworld
    7459
  • 2 dec 1998
    WerkendamDen Haag
    9981
  • 5 dec 1998
    OmniworldCollege Utrecht
    7445
  • 5 dec 1998
    NUVAGunco
    6660
  • 5 dec 1998
    Den BoschRZG Donar
    7986
  • 5 dec 1998
    BSWAmsterdam
    7280
  • 5 dec 1998
    WerkendamHammers Zwolle
    7699
  • 6 dec 1998
    Den HaagHelder
    7683
  • 9 dec 1998
    Hammers ZwolleNUVA
    8971
  • 10 dec 1998
    AmsterdamWerkendam
    9176
  • 10 dec 1998
    Den HaagDen Bosch
    8191
  • 10 dec 1998
    HelderBSW
    8468
  • 10 dec 1998
    GuncoOmniworld
    5748
  • 10 dec 1998
    College UtrechtRZG Donar
    5387
  • 12 dec 1998
    OmniworldHammers Zwolle
    7466
  • 12 dec 1998
    NUVAAmsterdam
    5187
  • 12 dec 1998
    Den BoschCollege Utrecht
    8364
  • 12 dec 1998
    BSWDen Haag
    9072
  • 12 dec 1998
    WerkendamHelder
    7081
  • 13 dec 1998
    RZG DonarGunco
    5266
  • 15 dec 1998
    BSWDen Bosch
    95104
  • 15 dec 1998
    Den HaagWerkendam
    8098
  • 16 dec 1998
    Hammers ZwolleRZG Donar
    6967
  • 17 dec 1998
    AmsterdamOmniworld
    6963
  • 17 dec 1998
    HelderNUVA
    9770
  • 17 dec 1998
    GuncoCollege Utrecht
    8462
  • 19 dec 1998
    OmniworldHelder
    5763
  • 19 dec 1998
    NUVADen Haag
    7783
  • 19 dec 1998
    WerkendamBSW
    9690
  • 20 dec 1998
    Den BoschGunco
    6468
  • 20 dec 1998
    College UtrechtHammers Zwolle
    7470
  • 5 jan 1999
    BSWNUVA
    9473
  • 5 jan 1999
    WerkendamDen Bosch
    7666
  • 6 jan 1999
    Den HaagOmniworld
    8676
  • 6 jan 1999
    Hammers ZwolleGunco
    7959
  • 7 jan 1999
    AmsterdamCollege Utrecht
    7243
  • 7 jan 1999
    HelderRZG Donar
    9045
  • 9 jan 1999
    OmniworldBSW
    6364
  • 9 jan 1999
    NUVAWerkendam
    6368
  • 9 jan 1999
    RZG DonarDen Haag
    8468
  • 9 jan 1999
    GuncoAmsterdam
    5064
  • 9 jan 1999
    College UtrechtHelder
    6082
  • 10 jan 1999
    Den BoschHammers Zwolle
    9284
  • 12 jan 1999
    BSWRZG Donar
    5957
  • 12 jan 1999
    WerkendamOmniworld
    96101
  • 13 jan 1999
    NUVADen Bosch
    7891
  • 14 jan 1999
    AmsterdamHammers Zwolle
    7256
  • 14 jan 1999
    Den HaagCollege Utrecht
    9680
  • 14 jan 1999
    HelderGunco
    8851
  • 16 jan 1999
    OmniworldNUVA
    7978
  • 16 jan 1999
    Den BoschAmsterdam
    6880
  • 16 jan 1999
    RZG DonarWerkendam
    9254
  • 16 jan 1999
    GuncoDen Haag
    7756
  • 16 jan 1999
    College UtrechtBSW
    73102
  • 16 jan 1999
    Hammers ZwolleHelder
    5859
  • 19 jan 1999b
    RZG DonarAmsterdam
    5659
2 betwiste uitslagen
  1. aRZG Donar – Cees Lubbers The Hammers Zwolle: De bond en j-dus noemen een andere datum: 8 oktober 1998.
  2. bRZG Donar – Ricoh Astronauts: De bond en j-dus noemen een andere datum: 19 december 1998.

Elite A

  • 23 jan 1999
    HelderAmsterdam
    4865
  • 23 jan 1999
    BSWDen Bosch
    9378
  • 23 jan 1999
    Hammers ZwolleRZG Donar
    6968
  • 26 jan 1999
    Den BoschHelder
    6271
  • 28 jan 1999
    AmsterdamHammers Zwolle
    9669
  • 30 jan 1999
    BSWHelder
    8673
  • 31 jan 1999
    Hammers ZwolleDen Bosch
    7781
  • 2 feb 1999
    RZG DonarAmsterdam
    6472
  • 6 feb 1999
    AmsterdamBSW
    7571
  • 6 feb 1999
    HelderHammers Zwolle
    7964
  • 10 feb 1999
    RZG DonarDen Bosch
    7782
  • 13 feb 1999
    Den BoschAmsterdam
    6983
  • 13 feb 1999
    RZG DonarHelder
    6052
  • 13 feb 1999
    BSWHammers Zwolle
    8175
  • 16 feb 1999
    RZG DonarBSW
    7363
  • 6 mrt 1999
    AmsterdamHelder
    6452
  • 6 mrt 1999
    Den BoschBSW
    9084
  • 8 mrt 1999
    RZG DonarHammers Zwolle
    8168
  • 9 mrt 1999
    BSWRZG Donar
    8982
  • 11 mrt 1999
    HelderDen Bosch
    8776
  • 11 mrt 1999
    Hammers ZwolleAmsterdam
    7064
  • 13 mrt 1999
    AmsterdamRZG Donar
    5948
  • 13 mrt 1999
    HelderBSW
    7076
  • 14 mrt 1999
    Den BoschHammers Zwolle
    7977
  • 20 mrt 1999
    BSWAmsterdam
    6970
  • 20 mrt 1999
    Hammers ZwolleHelder
    6856
  • 21 mrt 1999
    Den BoschRZG Donar
    8862
  • 27 mrt 1999
    AmsterdamDen Bosch
    6466
  • 27 mrt 1999
    HelderRZG Donar
    7963
  • 27 mrt 1999
    Hammers ZwolleBSW
    9876

Elite B

  • 23 jan 1999
    OmniworldCollege Utrecht
    6745
  • 23 jan 1999
    GuncoDen Haag
    7490
  • 23 jan 1999
    WerkendamNUVA
    7572
  • 26 jan 1999
    Den HaagWerkendam
    11285
  • 27 jan 1999
    NUVAOmniworld
    5670
  • 28 jan 1999
    College UtrechtGunco
    5776
  • 30 jan 1999
    OmniworldDen Haag
    8581
  • 30 jan 1999
    College UtrechtNUVA
    6391
  • 6 feb 1999
    Den HaagCollege Utrecht
    9669
  • 6 feb 1999
    WerkendamOmniworld
    7062
  • 7 feb 1999
    NUVAGunco
    10173
  • 13 feb 1999
    Den HaagNUVA
    9874
  • 13 feb 1999
    GuncoOmniworld
    5773
  • 13 feb 1999
    College UtrechtWerkendam
    6871
  • 28 feb 1999
    GuncoWerkendam
    7571
  • 6 mrt 1999
    NUVAWerkendam
    6676
  • 6 mrt 1999
    Den HaagGunco
    7276
  • 6 mrt 1999
    College UtrechtOmniworld
    7675
  • 9 mrt 1999
    WerkendamDen Haag
    7978
  • 11 mrt 1999
    OmniworldNUVA
    8592
  • 11 mrt 1999
    GuncoCollege Utrecht
    7154
  • 13 mrt 1999
    Den HaagOmniworld
    9273
  • 13 mrt 1999
    WerkendamGunco
    5264
  • 14 mrt 1999
    NUVACollege Utrecht
    6947
  • 20 mrt 1999
    OmniworldWerkendam
    10389
  • 20 mrt 1999
    GuncoNUVA
    7451
  • 20 mrt 1999
    College UtrechtDen Haag
    6988
  • 27 mrt 1999
    OmniworldGunco
    6671
  • 27 mrt 1999
    NUVADen Haag
    8577
  • 27 mrt 1999
    WerkendamCollege Utrecht
    10984

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder. Het getal vóór een ploeg is haar plaats in de eindstand van de reguliere competitie (bij een Benelux-competitie: onder de Nederlandse ploegen). Het staat er alleen als de gespeelde duels bij die stand passen.

Kwartfinale

  • 29 mrt 1999
    AmsterdamGunco
    5552
  • 30 mrt 1999
    Den BoschHammers Zwolle
    7970
  • 30 mrt 1999
    HelderDen Haag
    8866
  • 30 mrt 1999
    BSWRZG Donar
    8881
  • 1 apr 1999
    Den HaagHelder
    6175
  • 1 apr 1999
    RZG DonarBSW
    9687
  • 1 apr 1999
    GuncoAmsterdam
    4569
  • 1 apr 1999
    Hammers ZwolleDen Bosch
    7068
  • 3 apr 1999
    Den BoschHammers Zwolle
    8478
  • 3 apr 1999
    BSWRZG Donar
    8473

Halve finale

  • 5 apr 1999
    AmsterdamDen Bosch
    7650
  • 6 apr 1999
    HelderBSW
    8858
  • 8 apr 1999
    Den BoschAmsterdam
    6781
  • 8 apr 1999
    BSWHelder
    8588
  • 10 apr 1999
    AmsterdamDen Bosch
    6168
  • 10 apr 1999
    HelderBSW
    10385
  • 13 apr 1999
    Den BoschAmsterdam
    8379
  • 15 apr 1999
    AmsterdamDen Bosch
    8370

Finale

  • 17 apr 1999
    AmsterdamHelder
    5366
  • 20 apr 1999
    HelderAmsterdam
    6360
  • 22 apr 1999
    AmsterdamHelder
    6951
  • 24 apr 1999
    HelderAmsterdam
    6560
  • 26 apr 1999
    AmsterdamHelder
    6349
  • 29 apr 1999
    HelderAmsterdam
    5976
  • 1 mei 1999
    AmsterdamHelder
    5649