Eredivisie

Eredivisie 1998-99

217 van 217 wedstrijden in het archief hebben een uitslag. 2 uitslagen zijn betwist: bronnen spreken elkaar tegen.Niveau 1 · de piramide van 1998-99 →

Ricoh Astronauts werd kampioen van de Eredivisie 1998-99. Hans Verkerk Keukens werd tweede. Er deden 12 teams mee, die samen 192 wedstrijden speelden.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1998-99
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Ricoh AstronautsAmsterdam322662.3011.938+36352
2Hans Verkerk KeukensHelder322572.4312.054+37750
3Basketball Stars WeertBSW3220122.5402.406+13440
4Libertel Dolphins EBBC Den BoschDen Bosch3219132.5272.492+3538
5Cees Lubbers The Hammers ZwolleHammers Zwolle3216162.4712.358+11332
6RZG DonarRZG Donar3215172.2192.129+9030
7Haaglanden Cobra’s Den HaagDen Haag3216162.5862.591-532
8Gunco RotterdamGunco3216162.1422.155-1332
9Image Center Hank Virtus WerkendamWerkendam3213192.4002.549-14926
10Omniworld AlmereOmniworld3212202.2482.320-7224
11NUVA Drenthe AssenNUVA327252.2112.595-38414
12Kroon Renault Prisma College UtrechtCollege Utrecht327252.0582.547-48914

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde loopt per poule (Elite A en Elite B): elke ploeg uit een hogere poule staat boven elke ploeg uit een lagere, ook met minder punten.

Elite A

Eindstand Eredivisie 1998-99, Elite A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Ricoh AstronautsAmsterdam1082712626+8616
2Hans Verkerk KeukensHelder1046667684-178
3Basketball Stars WeertBSW1055788784+410
4Libertel Dolphins EBBC Den BoschDen Bosch1064771775-412
5Cees Lubbers The Hammers ZwolleHammers Zwolle1046735761-268
6RZG DonarRZG Donar1037678721-436

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

Elite B

Eindstand Eredivisie 1998-99, Elite B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
7Haaglanden Cobra’s Den HaagDen Haag1064884769+11512
8Gunco RotterdamGunco1073711687+2414
9Image Center Hank Virtus WerkendamWerkendam1064777784-712
10Omniworld AlmereOmniworld1055759729+3010
11NUVA Drenthe AssenNUVA1055757738+1910
12Kroon Renault Prisma College UtrechtCollege Utrecht1019632813-1812

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Reguliere competitie

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite A

Thuis (rij) tegen uit (kolom)AMSBSWDENHAMHELRZG
AmsterdamAMSRicoh Astronauts75–7164–6696–6964–5259–48
BSWBSWBasketball Stars Weert69–7093–7881–7586–7389–82
Den BoschDENLibertel Dolphins EBBC Den Bosch69–8390–8479–7762–7188–62
Hammers ZwolleHAMCees Lubbers The Hammers Zwolle70–6498–7677–8168–5669–68
HelderHELHans Verkerk Keukens48–6570–7687–7679–6479–63
RZG DonarRZGRZG Donar64–7273–6377–8281–6860–52

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite B

Thuis (rij) tegen uit (kolom)COLDENGUNNUVOMNWER
College UtrechtCOLKroon Renault Prisma College Utrecht69–8857–7663–9176–7568–71
Den HaagDENHaaglanden Cobra’s Den Haag96–6972–7698–7492–73112–85
GuncoGUNGunco Rotterdam71–5474–9074–5157–7375–71
NUVANUVNUVA Drenthe Assen69–4785–77101–7356–7066–76
OmniworldOMNOmniworld Almere67–4585–8166–7185–92103–89
WerkendamWERImage Center Hank Virtus Werkendam109–8479–7852–6475–7270–62

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder. Het getal vóór een ploeg is haar plaats in de eindstand van de reguliere competitie (bij een Benelux-competitie: onder de Nederlandse ploegen). Het staat er alleen als de gespeelde duels bij die stand passen.

Kwartfinale

  • 29 mrt 1999
    AmsterdamGunco
    5552
  • 30 mrt 1999
    Den BoschHammers Zwolle
    7970
  • 30 mrt 1999
    HelderDen Haag
    8866
  • 30 mrt 1999
    BSWRZG Donar
    8881
  • 1 apr 1999
    Den HaagHelder
    6175
  • 1 apr 1999
    RZG DonarBSW
    9687
  • 1 apr 1999
    GuncoAmsterdam
    4569
  • 1 apr 1999
    Hammers ZwolleDen Bosch
    7068
  • 3 apr 1999
    Den BoschHammers Zwolle
    8478
  • 3 apr 1999
    BSWRZG Donar
    8473

Halve finale

  • 5 apr 1999
    AmsterdamDen Bosch
    7650
  • 6 apr 1999
    HelderBSW
    8858
  • 8 apr 1999
    Den BoschAmsterdam
    6781
  • 8 apr 1999
    BSWHelder
    8588
  • 10 apr 1999
    AmsterdamDen Bosch
    6168
  • 10 apr 1999
    HelderBSW
    10385
  • 13 apr 1999
    Den BoschAmsterdam
    8379
  • 15 apr 1999
    AmsterdamDen Bosch
    8370

Finale

  • 17 apr 1999
    AmsterdamHelder
    5366
  • 20 apr 1999
    HelderAmsterdam
    6360
  • 22 apr 1999
    AmsterdamHelder
    6951
  • 24 apr 1999
    HelderAmsterdam
    6560
  • 26 apr 1999
    AmsterdamHelder
    6349
  • 29 apr 1999
    HelderAmsterdam
    5976
  • 1 mei 1999
    AmsterdamHelder
    5649