Eerste Divisie

Eerste Divisie 2015-16

247 van 247 wedstrijden in het archief hebben een uitslag.Niveau 3 · de piramide van 2015-16 →

Lokomotief Rijswijk (poule A) en BV Groningen (poule B) werden kampioen van de Eerste Divisie 2015-16. Er deden 23 teams mee in 2 poules, die samen 242 wedstrijden speelden. BV Groningen, Lokomotief Rijswijk en New Stars promoveerden. BV Hoofddorp 2 degradeerde. MSV Basketbal speelde het seizoen erna een niveau lager.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Poule A

Eindstand Eerste Divisie 2015-16, Poule A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
Promoveert1Lokomotief RijswijkLokomotief222021.9151.340+57540
2AttacusAttacus222021.8701.463+40740
3Red StarsRed Stars221571.7191.526+19330
4TSBV PendragonPendragon221481.5881.542+4628
Promoveert5New StarsNew Stars221391.6111.600+1126
6Rowic DordrechtRowic2210121.4751.600-12520
Speelde volgend seizoen een niveau lager (afgeleid, geen bron noemt een degradatie)7MSV BasketbalMSV Basketbal229131.5101.687-17718
8River TrottersRiver Trotters228141.5721.582-1016
9Virtus WerkendamVirtus228141.5591.707-14816
10BC VlissingenBC Vlissingen227151.5111.638-12714
11Barons Breda BasketballBarons226161.4021.653-25112
Degradeert12BV Hoofddorp 2Hoofddorp 2222201.1761.570-3944

Bron: NBB-DB (db.basketball.nl)

Poule B

Eindstand Eerste Divisie 2015-16, Poule B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
Promoveert1BV GroningenBV Groningen201731.7251.388+33734
2TrajanumTrajanum201551.4041.307+9730
3Almere PioneersPioneers201461.4241.254+17028
4BV HoofddorpHoofddorp201461.5381.390+14828
5AkridesAkrides201191.3391.180+15922
6WYBAWYBA2010101.4381.405+3320
7BV PlutoBV Plutoa209111.4661.513-4718
8Arnhem EaglesArnhem Eaglesa209111.4271.412+1518
9G.S. StarsG.S. Stars206141.4131.613-20012
10HBV The JumpersThe Jumpers203171.3271.684-3576
11BC Triple ThreatBC Triple Threat202181.3321.687-3554
  1. aBV Pluto: Gelijk met Arnhem Eagles. Onderling 2–0, saldo +24. Beslist op het onderlinge resultaat.

Bron: NBB-DB (db.basketball.nl) Gelijk geëindigde teams staan op volgorde van het NBB-reglement (eerst de onderlinge duels); de bron zet ze op saldo.

  • Degradeert
  • Speelde volgend seizoen een niveau lager (afgeleid, geen bron noemt een degradatie)
  • Promoveert
  • Door naar: Final Four
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Poule A

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Poule B

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder.

  • 30 apr 2016
    AttacusBV Groningen
    6071
  • 30 apr 2016
    TrajanumLokomotief
    6169
  • 7 mei 2016
    LokomotiefTrajanum
    9166
  • 7 mei 2016
    BV GroningenAttacus
    7473
  • 14 mei 2016
    BV GroningenLokomotief
    6469