Eredivisie

Eredivisie 1991-92

219 van 219 wedstrijden in het archief hebben een uitslag.Niveau 1 · de piramide van 1991-92 →

Commodore Den Helder werd kampioen van de Eredivisie 1991-92. Pro-Specs EBBC Den Bosch werd tweede. Pro-Specs EBBC Den Bosch won de reguliere competitie. Er deden 12 teams mee, die samen 192 wedstrijden speelden. Docshop Zevenaar degradeerde. KBS Orca’s Urk speelde het seizoen erna een niveau lager.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1991-92
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Pro-Specs EBBC Den BoschPro-Specs322482.8642.574+29048
2Commodore Den HelderCommodore322482.7982.317+48148
3Bestmate Akrides HaarlemIJmuiden322392.5522.276+27646
4VGNN DonarVGNN Donar3220122.7302.745-1540
5Computerij MeppelComputerij3219132.9082.760+14838
6Selex BS WeertSelex BS Weert3214182.7712.745+2628
7Graydon Canadians AmsterdamAmsterdam3218142.6702.642+2836
8Exact DAS DelftExact3216162.6142.624-1032
9BC EindhovenBC Eindhoven3215172.8122.737+7530
Degradeert10Docshop ZevenaarDocshop3210222.4162.768-35220
11De Schiestreek RotterdamSchiestreek325272.6353.101-46610
Speelde volgend seizoen een niveau lager (afgeleid, geen bron noemt een degradatie)12KBS Orca’s UrkKBS Orca’s Urk324282.6513.132-4818

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde loopt per poule (Elite A en Elite B): elke ploeg uit een hogere poule staat boven elke ploeg uit een lagere, ook met minder punten.

Elite A

Eindstand Eredivisie 1991-92, Elite A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Pro-Specs EBBC Den BoschPro-Specs1073929848+8114
2Commodore Den HelderCommodore1055805722+8310
3Bestmate Akrides HaarlemIJmuiden1064769758+1112
4VGNN DonarVGNN Donar1064812873-6112
5Computerij MeppelComputerij1055842882-4010
6Selex BS WeertSelex BS Weert1019781855-742

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

Elite B

Eindstand Eredivisie 1991-92, Elite B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
7Graydon Canadians AmsterdamAmsterdam1064883814+6912
8Exact DAS DelftExact1082849780+6916
9BC EindhovenBC Eindhoven1091948783+16518
Degradeert10Docshop ZevenaarDocshop1046828886-588
11De Schiestreek RotterdamSchiestreek10198451.008-1632
Speelde volgend seizoen een niveau lager (afgeleid, geen bron noemt een degradatie)12KBS Orca’s UrkKBS Orca’s Urk1028868950-824

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

  • Degradeert
  • Speelde volgend seizoen een niveau lager (afgeleid, geen bron noemt een degradatie)
  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Reguliere competitie

  • 14 sep 1991
    AmsterdamSchiestreek
    8472
  • 14 sep 1991
    VGNN DonarSelex BS Weert
    8782
  • 14 sep 1991
    IJmuidenKBS Orca’s Urk
    8766
  • 14 sep 1991
    DocshopPro-Specs
    7084
  • 15 sep 1991
    BC EindhovenCommodore
    7577
  • 17 sep 1991
    SchiestreekVGNN Donar
    7680
  • 17 sep 1991
    Selex BS WeertDocshop
    8775
  • 21 sep 1991
    AmsterdamIJmuiden
    6458
  • 21 sep 1991
    CommodoreSelex BS Weert
    8547
  • 21 sep 1991
    VGNN DonarComputerij
    7995
  • 21 sep 1991
    KBS Orca’s UrkPro-Specs
    8691
  • 21 sep 1991
    DocshopSchiestreek
    8460
  • 22 sep 1991
    BC EindhovenExact
    9992
  • 25 sep 1991
    IJmuidenExact
    7162
  • 25 sep 1991
    ComputerijPro-Specs
    8599
  • 26 sep 1991
    CommodoreKBS Orca’s Urk
    11375
  • 28 sep 1991
    ExactAmsterdam
    8384
  • 28 sep 1991
    Pro-SpecsVGNN Donar
    8169
  • 28 sep 1991
    IJmuidenBC Eindhoven
    11274
  • 28 sep 1991
    ComputerijDocshop
    12379
  • 28 sep 1991
    Selex BS WeertKBS Orca’s Urk
    10293
  • 29 sep 1991
    SchiestreekCommodore
    72101
  • 4 okt 1991
    VGNN DonarExact
    8682
  • 5 okt 1991
    CommodoreComputerij
    8169
  • 5 okt 1991
    KBS Orca’s UrkAmsterdam
    7182
  • 5 okt 1991
    Selex BS WeertPro-Specs
    8387
  • 5 okt 1991
    DocshopIJmuiden
    5756
  • 6 okt 1991
    BC EindhovenSchiestreek
    8474
  • 9 okt 1991
    BC EindhovenAmsterdam
    7780
  • 12 okt 1991
    AmsterdamVGNN Donar
    6675
  • 12 okt 1991
    ExactDocshop
    10370
  • 12 okt 1991
    BC EindhovenKBS Orca’s Urk
    12967
  • 12 okt 1991
    IJmuidenCommodore
    7564
  • 12 okt 1991
    ComputerijSelex BS Weert
    9877
  • 12 okt 1991
    SchiestreekPro-Specs
    91108
  • 16 okt 1991
    VGNN DonarBC Eindhoven
    12988
  • 17 okt 1991
    ExactComputerij
    8583
  • 19 okt 1991
    CommodoreExact
    10866
  • 19 okt 1991
    SchiestreekComputerij
    88119
  • 19 okt 1991
    KBS Orca’s UrkVGNN Donar
    7885
  • 19 okt 1991
    Selex BS WeertIJmuiden
    6881
  • 19 okt 1991
    DocshopBC Eindhoven
    7964
  • 20 okt 1991
    Pro-SpecsAmsterdam
    6870
  • 22 okt 1991
    Selex BS WeertSchiestreek
    11467
  • 23 okt 1991
    Pro-SpecsCommodore
    7169
  • 23 okt 1991
    ComputerijIJmuiden
    7982
  • 26 okt 1991
    AmsterdamCommodore
    5592
  • 26 okt 1991
    ExactPro-Specs
    6278
  • 26 okt 1991
    VGNN DonarDocshop
    9779
  • 26 okt 1991
    IJmuidenSchiestreek
    7671
  • 26 okt 1991
    ComputerijKBS Orca’s Urk
    10896
  • 27 okt 1991
    BC EindhovenSelex BS Weert
    7882
  • 30 okt 1991
    DocshopAmsterdam
    7476
  • 31 okt 1991
    ExactKBS Orca’s Urk
    9177
  • 2 nov 1991
    Pro-SpecsIJmuiden
    9692
  • 2 nov 1991
    CommodoreVGNN Donar
    10491
  • 2 nov 1991
    ComputerijBC Eindhoven
    8580
  • 2 nov 1991
    KBS Orca’s UrkDocshop
    6981
  • 2 nov 1991
    Selex BS WeertAmsterdam
    7976
  • 3 nov 1991
    SchiestreekExact
    81105
  • 23 nov 1991
    IJmuidenAmsterdam
    6557
  • 23 nov 1991
    ComputerijVGNN Donar
    9793
  • 23 nov 1991
    Selex BS WeertCommodore
    6490
  • 24 nov 1991
    ExactBC Eindhoven
    7970
  • 24 nov 1991
    SchiestreekDocshop
    8364
  • 26 nov 1991
    BC EindhovenPro-Specs
    100103
  • 26 nov 1991
    IJmuidenVGNN Donar
    6975
  • 26 nov 1991
    SchiestreekKBS Orca’s Urk
    10096
  • 27 nov 1991
    AmsterdamComputerij
    9793
  • 27 nov 1991
    DocshopCommodore
    73102
  • 28 nov 1991
    ExactSelex BS Weert
    8487
  • 30 nov 1991
    AmsterdamExact
    6579
  • 30 nov 1991
    CommodoreSchiestreek
    11789
  • 30 nov 1991
    KBS Orca’s UrkSelex BS Weert
    87114
  • 30 nov 1991
    DocshopComputerij
    68100
  • 1 dec 1991
    BC EindhovenIJmuiden
    7184
  • 1 dec 1991
    VGNN DonarPro-Specs
    8380
  • 4 dec 1991
    Pro-SpecsKBS Orca’s Urk
    10686
  • 7 dec 1991
    AmsterdamKBS Orca’s Urk
    10192
  • 7 dec 1991
    Pro-SpecsSelex BS Weert
    10986
  • 7 dec 1991
    IJmuidenDocshop
    9552
  • 7 dec 1991
    ComputerijCommodore
    8096
  • 8 dec 1991
    ExactVGNN Donar
    8992
  • 8 dec 1991
    SchiestreekBC Eindhoven
    7880
  • 11 dec 1991
    Pro-SpecsComputerij
    4467
  • 12 dec 1991
    VGNN DonarSchiestreek
    9784
  • 12 dec 1991
    KBS Orca’s UrkCommodore
    73119
  • 14 dec 1991
    CommodoreIJmuiden
    7471
  • 14 dec 1991
    KBS Orca’s UrkBC Eindhoven
    7993
  • 14 dec 1991
    Selex BS WeertComputerij
    8183
  • 14 dec 1991
    DocshopExact
    4654
  • 15 dec 1991
    VGNN DonarAmsterdam
    10494
  • 18 dec 1991
    AmsterdamBC Eindhoven
    9590
  • 18 dec 1991
    Pro-SpecsSchiestreek
    10369
  • 18 dec 1991
    DocshopSelex BS Weert
    79110
  • 19 dec 1991
    ExactIJmuiden
    7693
  • 7 jan 1992
    Selex BS WeertExact
    12283
  • 8 jan 1992
    Pro-SpecsBC Eindhoven
    10681
  • 8 jan 1992
    VGNN DonarIJmuiden
    5778
  • 9 jan 1992
    KBS Orca’s UrkSchiestreek
    8397
  • 11 jan 1992
    Pro-SpecsExact
    7168
  • 11 jan 1992
    CommodoreAmsterdam
    7877
  • 11 jan 1992
    KBS Orca’s UrkComputerij
    85123
  • 11 jan 1992
    Selex BS WeertBC Eindhoven
    10591
  • 11 jan 1992
    DocshopVGNN Donar
    7371
  • 12 jan 1992
    SchiestreekIJmuiden
    6487
  • 15 jan 1992
    ComputerijAmsterdam
    89113
  • 16 jan 1992
    CommodoreDocshop
    9670
  • 16 jan 1992
    KBS Orca’s UrkIJmuiden
    6888
  • 18 jan 1992
    AmsterdamSelex BS Weert
    8598
  • 18 jan 1992
    ExactSchiestreek
    8481
  • 18 jan 1992
    BC EindhovenComputerij
    8693
  • 18 jan 1992
    VGNN DonarCommodore
    8481
  • 18 jan 1992
    IJmuidenPro-Specs
    8270
  • 18 jan 1992
    DocshopKBS Orca’s Urk
    6772
  • 21 jan 1992
    SchiestreekSelex BS Weert
    92120
  • 22 jan 1992
    IJmuidenComputerij
    8581
  • 22 jan 1992
    AmsterdamDocshop
    10389
  • 22 jan 1992
    BC EindhovenVGNN Donar
    10186
  • 23 jan 1992
    KBS Orca’s UrkExact
    9991
  • 25 jan 1992
    Pro-SpecsDocshop
    9777
  • 25 jan 1992
    CommodoreBC Eindhoven
    8773
  • 25 jan 1992
    ComputerijExact
    10281
  • 25 jan 1992
    Selex BS WeertVGNN Donar
    11084
  • 26 jan 1992
    SchiestreekAmsterdam
    9893
  • 26 jan 1992
    CommodorePro-Specs
    8079
  • 1 feb 1992
    AmsterdamPro-Specs
    70104
  • 1 feb 1992
    ExactCommodore
    6679
  • 1 feb 1992
    VGNN DonarKBS Orca’s Urk
    11485
  • 1 feb 1992
    IJmuidenSelex BS Weert
    9672
  • 1 feb 1992
    ComputerijSchiestreek
    114103
  • 2 feb 1992
    BC EindhovenDocshop
    8082

Elite A

  • 8 feb 1992
    Pro-SpecsVGNN Donar
    10169
  • 8 feb 1992
    IJmuidenSelex BS Weert
    8568
  • 8 feb 1992
    ComputerijCommodore
    6081
  • 11 feb 1992
    Selex BS WeertPro-Specs
    102107
  • 12 feb 1992
    IJmuidenComputerij
    7778
  • 15 feb 1992
    CommodorePro-Specs
    7085
  • 15 feb 1992
    VGNN DonarIJmuiden
    5672
  • 15 feb 1992
    Selex BS WeertComputerij
    8991
  • 18 feb 1992
    VGNN DonarCommodore
    9282
  • 22 feb 1992
    IJmuidenCommodore
    7168
  • 22 feb 1992
    ComputerijPro-Specs
    10085
  • 22 feb 1992
    Selex BS WeertVGNN Donar
    7781
  • 29 feb 1992
    Pro-SpecsIJmuiden
    10890
  • 29 feb 1992
    CommodoreSelex BS Weert
    6661
  • 29 feb 1992
    VGNN DonarComputerij
    8887
  • 7 mrt 1992
    Pro-SpecsCommodore
    7978
  • 7 mrt 1992
    IJmuidenVGNN Donar
    8377
  • 7 mrt 1992
    ComputerijSelex BS Weert
    9087
  • 14 mrt 1992
    CommodoreComputerij
    10073
  • 14 mrt 1992
    Selex BS WeertIJmuiden
    7277
  • 15 mrt 1992
    VGNN DonarPro-Specs
    9688
  • 19 mrt 1992
    CommodoreVGNN Donar
    11464
  • 19 mrt 1992
    ComputerijIJmuiden
    7578
  • 21 mrt 1992
    IJmuidenPro-Specs
    7484
  • 21 mrt 1992
    ComputerijVGNN Donar
    93104
  • 21 mrt 1992
    Selex BS WeertCommodore
    7574
  • 25 mrt 1992
    Pro-SpecsSelex BS Weert
    9974
  • 28 mrt 1992
    CommodoreIJmuiden
    7262
  • 29 mrt 1992
    VGNN DonarSelex BS Weert
    8576
  • 30 mrt 1992
    Pro-SpecsComputerij
    9395

Elite B

  • 8 feb 1992
    AmsterdamExact
    7682
  • 8 feb 1992
    KBS Orca’s UrkSchiestreek
    107101
  • 9 feb 1992
    BC EindhovenDocshop
    9974
  • 11 feb 1992
    SchiestreekExact
    6977
  • 15 feb 1992
    ExactKBS Orca’s Urk
    8896
  • 15 feb 1992
    DocshopAmsterdam
    8093
  • 16 feb 1992
    SchiestreekBC Eindhoven
    74104
  • 19 feb 1992
    DocshopKBS Orca’s Urk
    8773
  • 22 feb 1992
    AmsterdamKBS Orca’s Urk
    8274
  • 23 feb 1992
    BC EindhovenExact
    7978
  • 23 feb 1992
    SchiestreekDocshop
    8689
  • 26 feb 1992
    BC EindhovenAmsterdam
    6056
  • 29 feb 1992
    BC EindhovenKBS Orca’s Urk
    9877
  • 1 mrt 1992
    ExactDocshop
    9578
  • 1 mrt 1992
    SchiestreekAmsterdam
    98112
  • 7 mrt 1992
    AmsterdamDocshop
    8173
  • 7 mrt 1992
    KBS Orca’s UrkExact
    8799
  • 8 mrt 1992
    AmsterdamBC Eindhoven
    91104
  • 8 mrt 1992
    BC EindhovenSchiestreek
    13388
  • 14 mrt 1992
    ExactAmsterdam
    8573
  • 14 mrt 1992
    SchiestreekKBS Orca’s Urk
    10094
  • 14 mrt 1992
    DocshopBC Eindhoven
    85102
  • 19 mrt 1992
    ExactSchiestreek
    8871
  • 19 mrt 1992
    KBS Orca’s UrkDocshop
    9596
  • 21 mrt 1992
    AmsterdamSchiestreek
    11474
  • 21 mrt 1992
    KBS Orca’s UrkBC Eindhoven
    8194
  • 21 mrt 1992
    DocshopExact
    7678
  • 26 mrt 1992
    KBS Orca’s UrkAmsterdam
    84105
  • 28 mrt 1992
    ExactBC Eindhoven
    7975
  • 29 mrt 1992
    DocshopSchiestreek
    9084

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder. Het getal vóór een ploeg is haar plaats in de eindstand van de reguliere competitie (bij een Benelux-competitie: onder de Nederlandse ploegen). Het staat er alleen als de gespeelde duels bij die stand passen.

Kwartfinale

  • 8 apr 1992
    Pro-SpecsExact
    9486
  • 8 apr 1992
    VGNN DonarComputerij
    9287
  • 8 apr 1992
    IJmuidenSelex BS Weert
    9183
  • 9 apr 1992
    CommodoreAmsterdam
    8854
  • 11 apr 1992
    AmsterdamCommodore
    72102
  • 11 apr 1992
    ExactPro-Specs
    90103
  • 11 apr 1992
    ComputerijVGNN Donar
    7572
  • 11 apr 1992
    Selex BS WeertIJmuiden
    7172
  • 14 apr 1992
    Pro-SpecsExact
    9877
  • 14 apr 1992
    CommodoreAmsterdam
    9869
  • 14 apr 1992
    VGNN DonarComputerij
    9276
  • 14 apr 1992
    IJmuidenSelex BS Weert
    5770
  • 16 apr 1992
    ComputerijVGNN Donar
    7385
  • 16 apr 1992
    Selex BS WeertIJmuiden
    8073
  • 18 apr 1992
    IJmuidenSelex BS Weert
    6364

Halve finale

  • 22 apr 1992
    Pro-SpecsVGNN Donar
    8987
  • 23 apr 1992
    CommodoreSelex BS Weert
    9781
  • 25 apr 1992
    VGNN DonarPro-Specs
    8983
  • 25 apr 1992
    Selex BS WeertCommodore
    7189
  • 28 apr 1992
    Pro-SpecsVGNN Donar
    9777
  • 30 apr 1992
    CommodoreSelex BS Weert
    9179
  • 2 mei 1992
    VGNN DonarPro-Specs
    83117

Finale

  • 6 mei 1992
    Pro-SpecsCommodore
    7978
  • 9 mei 1992
    CommodorePro-Specs
    7079
  • 12 mei 1992
    Pro-SpecsCommodore
    6775
  • 14 mei 1992
    CommodorePro-Specs
    8280
  • 16 mei 1992
    Pro-SpecsCommodore
    7585