Eredivisie

Eredivisie 1995-96

179 van 181 wedstrijden in het archief hebben een uitslag.Niveau 1 · de piramide van 1995-96 →

America Today EBBC werd kampioen van de Eredivisie 1995-96. René Coltof Den Helder werd tweede. Er deden 11 teams mee, die samen 160 wedstrijden speelden. Van 158 daarvan staat de uitslag in het archief.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1995-96
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1America Today EBBCDen Bosch292542.6622.238+42450
2René Coltof Den HelderDen Helder302192.4152.118+29742
3Idétrading RotterdamIdétrading3019112.3502.284+6638
4RZG Celeritas/DonarGroningen3018122.3822.261+12136
5Den Braven GOBA GorinchemGorinchem3017132.5932.405+18834
6Big Boss Akrides IJmuidenIJmuiden2815132.2432.096+14730
7Laneche BS WeertLaneche2716112.0432.041+232
8Cees Lubbers MeppelMeppel2813152.1652.173-826
9Finish Profiles AmsterdamAmsterdam288202.2222.311-8916
10BV Voorburg/Den HaagBV Voorburg/Den Haag286221.7282.074-34612
11Dunckers HilversumDunckers280281.5732.375-8020

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde loopt per poule (Elite A en Elite B): elke ploeg uit een hogere poule staat boven elke ploeg uit een lagere, ook met minder punten.

Elite A

Eindstand Eredivisie 1995-96, Elite A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1America Today EBBCDen Bosch981893779+11416
2René Coltof Den HelderDen Helder1073810753+5714
3Idétrading RotterdamIdétrading1064778810-3212
4RZG Celeritas/DonarGroningen1046793826-338
5Den Braven GOBA GorinchemGorinchem1037804854-506
6Big Boss Akrides IJmuidenIJmuiden918654710-562

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback)

Elite B

Eindstand Eredivisie 1995-96, Elite B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
7Laneche BS WeertLaneche880652554+9816
8Cees Lubbers MeppelMeppel853661591+7010
9Finish Profiles AmsterdamAmsterdam844653643+108
10BV Voorburg/Den HaagBV Voorburg/Den Haag835540543-36
11Dunckers HilversumDunckers808464639-1750

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback)

  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Reguliere competitie

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite A

Thuis (rij) tegen uit (kolom)DENDEHGORGROIDEIJM
Den BoschDENAmerica Today EBBC101–82105–85107–82100–8692–91
Den HelderDEHRené Coltof Den Helder99–9181–7380–6076–8078–60
GorinchemGORDen Braven GOBA Gorinchem84–10468–8585–8677–65103–86
GroningenGRORZG Celeritas/Donar85–10170–7995–82100–7271–68
IdétradingIDEIdétrading Rotterdam85–9283–7776–7280–7785–78
IJmuidenIJMBig Boss Akrides IJmuiden67–7371–7572–6761–66

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite B

Thuis (rij) tegen uit (kolom)AMSBVVDUNLANMEP
AmsterdamAMSFinish Profiles Amsterdam75–6876–6584–97105–95
BV Voorburg/Den HaagBVVBV Voorburg81–6871–4269–7272–83
DunckersDUNDunckers Hilversum52–7747–7363–7869–82
LanecheLANLaneche BS Weert99–8473–4887–6961–58
MeppelMEPCees Lubbers Meppel86–8483–5895–5779–85

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder. Het getal vóór een ploeg is haar plaats in de eindstand van de reguliere competitie (bij een Benelux-competitie: onder de Nederlandse ploegen). Het staat er alleen als de gespeelde duels bij die stand passen.

Kwartfinale

  • 26 mrt 1996
    Den BoschMeppel
    9677
  • 26 mrt 1996
    Den HelderLaneche
    5966
  • 26 mrt 1996
    GroningenGorinchem
    8893
  • 26 mrt 1996
    IdétradingIJmuiden
    5869
  • 28 mrt 1996
    GorinchemGroningen
    9783
  • 28 mrt 1996
    IJmuidenIdétrading
    7570
  • 28 mrt 1996
    MeppelDen Bosch
    9296
  • 28 mrt 1996
    LanecheDen Helder
    6971
  • 31 mrt 1996
    Den HelderLaneche
    7766

Halve finale

  • 2 apr 1996
    Den BoschGorinchem
    9887
  • 2 apr 1996
    Den HelderIJmuiden
    9667
  • 4 apr 1996
    GorinchemDen Bosch
    98102
  • 4 apr 1996
    IJmuidenDen Helder
    6279
  • 6 apr 1996
    Den BoschGorinchem
    9290
  • 6 apr 1996
    Den HelderIJmuiden
    10885

Finale

  • 13 apr 1996
    Den BoschDen Helder
    10372
  • 16 apr 1996
    Den HelderDen Bosch
    10184
  • 18 apr 1996
    Den BoschDen Helder
    8065
  • 20 apr 1996
    Den HelderDen Bosch
    8075
  • 23 apr 1996
    Den BoschDen Helder
    6563
  • 25 apr 1996
    Den HelderDen Bosch
    8183