Eredivisie

Eredivisie 1996-97

214 van 214 wedstrijden in het archief hebben een uitslag.Niveau 1 · de piramide van 1996-97 →

Libertel EBBC Den Bosch werd kampioen van de Eredivisie 1996-97. Finish Profiles Amsterdam werd tweede. Er deden 12 teams mee, die samen 192 wedstrijden speelden. Big Boss Akrides IJmuiden degradeerde.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1996-97
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Libertel EBBC Den BoschLibertel322753.1002.657+44354
2RZG Celeritas/DonarGroningen322482.7802.567+21348
3Finish Profiles AmsterdamAmsterdam322392.7332.267+46646
4René Coltof Den HelderDen Helder3221112.7952.455+34040
5Basketball Stars WeertBSW3217152.5512.449+10234
6Idétrading RotterdamIdétrading3214182.3742.457-8328
7Cees Lubbers The Hammers ZwolleHammers Zwolle3219132.6682.628+4038
8NUVA DrentheNUVA Drenthe3216162.6302.695-6532
9Dunckers HilversumDunckers3211212.1212.436-31522
10Image Center Hank Virtus WerkendamWerkendam327252.2742.654-38014
Degradeert11Big Boss Akrides IJmuidenIJmuiden327252.3012.686-38514
12Cobra’s BV VoorburgCobra’s326262.0162.392-37612

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde loopt per poule (Elite A en Elite B): elke ploeg uit een hogere poule staat boven elke ploeg uit een lagere, ook met minder punten.

Elite A

Eindstand Eredivisie 1996-97, Elite A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Libertel EBBC Den BoschLibertel1082897845+5216
2RZG Celeritas/DonarGroningen1073823802+2114
3Finish Profiles AmsterdamAmsterdam1064808766+4212
4René Coltof Den HelderDen Helder1055813802+1110
5Basketball Stars WeertBSW1037787813-266
6Idétrading RotterdamIdétrading1019719819-1002

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback)

Elite B

Eindstand Eredivisie 1996-97, Elite B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
7Cees Lubbers The Hammers ZwolleHammers Zwolle1082839736+10316
8NUVA DrentheNUVA Drenthe1055809816-710
9Dunckers HilversumDunckers1064708714-612
10Image Center Hank Virtus WerkendamWerkendam1055767761+610
Degradeert11Big Boss Akrides IJmuidenIJmuiden1028715797-824
12Cobra’s BV VoorburgCobra’s1046654668-148

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

  • Degradeert
  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Reguliere competitie

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite A

Thuis (rij) tegen uit (kolom)AMSBSWDENGROIDELIB
AmsterdamAMSFinish Profiles Amsterdam77–6282–7375–8277–7199–87
BSWBSWBasketball Stars Weert81–8878–6984–7883–6781–85
Den HelderDENRené Coltof Den Helder88–7787–7791–7484–5979–82
GroningenGRORZG Celeritas/Donar65–5992–8885–8281–6399–88
IdétradingIDEIdétrading Rotterdam60–8082–7380–8178–9277–82
LibertelLIBLibertel EBBC Den Bosch97–9488–80108–7994–7586–82

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite B

Thuis (rij) tegen uit (kolom)COBDUNHAMIJMNUVWER
Cobra’sCOBCobra’s BV Voorburg61–6659–5368–6578–9389–73
DunckersDUNDunckers Hilversum50–4574–9267–6696–7471–68
Hammers ZwolleHAMCees Lubbers The Hammers Zwolle92–7972–6582–6584–7790–92
IJmuidenIJMBig Boss Akrides IJmuiden48–6890–7275–8378–10876–88
NUVA DrentheNUVNUVA Drenthe57–5084–9682–10679–6580–93
WerkendamWERImage Center Hank Virtus Werkendam71–5762–5168–8582–8770–75

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder. Het getal vóór een ploeg is haar plaats in de eindstand van de reguliere competitie (bij een Benelux-competitie: onder de Nederlandse ploegen). Het staat er alleen als de gespeelde duels bij die stand passen.

Kwartfinale

  • 24 mrt 1997
    AmsterdamIdétrading
    8765
  • 25 mrt 1997
    LibertelNUVA Drenthe
    116101
  • 25 mrt 1997
    Den HelderBSW
    7276
  • 25 mrt 1997
    GroningenHammers Zwolle
    8875
  • 27 mrt 1997
    NUVA DrentheLibertel
    112113
  • 27 mrt 1997
    IdétradingAmsterdam
    7174
  • 27 mrt 1997
    BSWDen Helder
    7773
  • 27 mrt 1997
    Hammers ZwolleGroningen
    8499

Halve finale

  • 31 mrt 1997
    GroningenAmsterdam
    8782
  • 1 apr 1997
    LibertelBSW
    9278
  • 3 apr 1997
    AmsterdamGroningen
    8382
  • 3 apr 1997
    BSWLibertel
    8996
  • 5 apr 1997
    LibertelBSW
    9991
  • 6 apr 1997
    GroningenAmsterdam
    7993
  • 7 apr 1997
    AmsterdamGroningen
    9687

Finale

  • 12 apr 1997
    LibertelAmsterdam
    9183
  • 14 apr 1997
    AmsterdamLibertel
    9195
  • 17 apr 1997
    LibertelAmsterdam
    93101
  • 19 apr 1997
    AmsterdamLibertel
    9279
  • 22 apr 1997
    LibertelAmsterdam
    8883
  • 24 apr 1997
    AmsterdamLibertel
    10685
  • 27 apr 1997
    LibertelAmsterdam
    7670