Eredivisie

Eredivisie 1996-97

214 van 214 wedstrijden in het archief hebben een uitslag.Niveau 1 · de piramide van 1996-97 →

Libertel EBBC Den Bosch werd kampioen van de Eredivisie 1996-97. Finish Profiles Amsterdam werd tweede. Er deden 12 teams mee, die samen 192 wedstrijden speelden. Big Boss Akrides IJmuiden degradeerde.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1996-97
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Libertel EBBC Den BoschLibertel322753.1002.657+44354
2RZG Celeritas/DonarGroningen322482.7802.567+21348
3Finish Profiles AmsterdamAmsterdam322392.7332.267+46646
4René Coltof Den HelderDen Helder3221112.7952.455+34040
5Basketball Stars WeertBSW3217152.5512.449+10234
6Idétrading RotterdamIdétrading3214182.3742.457-8328
7Cees Lubbers The Hammers ZwolleHammers Zwolle3219132.6682.628+4038
8NUVA DrentheNUVA Drenthe3216162.6302.695-6532
9Dunckers HilversumDunckers3211212.1212.436-31522
10Image Center Hank Virtus WerkendamWerkendam327252.2742.654-38014
Degradeert11Big Boss Akrides IJmuidenIJmuiden327252.3012.686-38514
12Cobra’s BV VoorburgCobra’s326262.0162.392-37612

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde loopt per poule (Elite A en Elite B): elke ploeg uit een hogere poule staat boven elke ploeg uit een lagere, ook met minder punten.

Elite A

Eindstand Eredivisie 1996-97, Elite A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Libertel EBBC Den BoschLibertel1082897845+5216
2RZG Celeritas/DonarGroningen1073823802+2114
3Finish Profiles AmsterdamAmsterdam1064808766+4212
4René Coltof Den HelderDen Helder1055813802+1110
5Basketball Stars WeertBSW1037787813-266
6Idétrading RotterdamIdétrading1019719819-1002

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback)

Elite B

Eindstand Eredivisie 1996-97, Elite B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
7Cees Lubbers The Hammers ZwolleHammers Zwolle1082839736+10316
8NUVA DrentheNUVA Drenthe1055809816-710
9Dunckers HilversumDunckers1064708714-612
10Image Center Hank Virtus WerkendamWerkendam1055767761+610
Degradeert11Big Boss Akrides IJmuidenIJmuiden1028715797-824
12Cobra’s BV VoorburgCobra’s1046654668-148

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

  • Degradeert
  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Reguliere competitie

  • 12 sep 1996
    GroningenLibertel
    9895
  • 14 sep 1996
    AmsterdamHammers Zwolle
    7747
  • 14 sep 1996
    IJmuidenWerkendam
    7467
  • 14 sep 1996
    IdétradingDunckers
    6461
  • 15 sep 1996
    Den HelderBSW
    6478
  • 15 sep 1996
    Cobra’sNUVA Drenthe
    6672
  • 17 sep 1996
    BSWAmsterdam
    4686
  • 17 sep 1996
    WerkendamIdétrading
    7287
  • 18 sep 1996
    NUVA DrentheIJmuiden
    9161
  • 18 sep 1996
    DunckersDen Helder
    57104
  • 19 sep 1996
    LibertelCobra’s
    9375
  • 19 sep 1996
    Hammers ZwolleGroningen
    8795
  • 21 sep 1996
    AmsterdamDen Helder
    7874
  • 21 sep 1996
    DunckersWerkendam
    6059
  • 21 sep 1996
    IJmuidenLibertel
    8490
  • 21 sep 1996
    IdétradingNUVA Drenthe
    7584
  • 21 sep 1996
    Cobra’sHammers Zwolle
    6378
  • 22 sep 1996
    GroningenBSW
    8392
  • 28 sep 1996
    AmsterdamGroningen
    7784
  • 28 sep 1996
    NUVA DrentheDunckers
    7255
  • 28 sep 1996
    LibertelIdétrading
    10972
  • 28 sep 1996
    Den HelderWerkendam
    9061
  • 28 sep 1996
    BSWCobra’s
    8852
  • 28 sep 1996
    Hammers ZwolleIJmuiden
    7667
  • 5 okt 1996
    DunckersLibertel
    7689
  • 5 okt 1996
    IdétradingHammers Zwolle
    8973
  • 5 okt 1996
    Cobra’sAmsterdam
    62105
  • 5 okt 1996
    WerkendamNUVA Drenthe
    6882
  • 6 okt 1996
    GroningenDen Helder
    7582
  • 6 okt 1996
    IJmuidenBSW
    7687
  • 10 okt 1996
    AmsterdamIJmuiden
    12753
  • 12 okt 1996
    Den HelderNUVA Drenthe
    9870
  • 12 okt 1996
    BSWIdétrading
    6472
  • 12 okt 1996
    Hammers ZwolleDunckers
    9381
  • 13 okt 1996
    GroningenCobra’s
    7055
  • 17 okt 1996
    NUVA DrentheLibertel
    89112
  • 19 okt 1996
    DunckersBSW
    7782
  • 19 okt 1996
    IJmuidenGroningen
    7787
  • 19 okt 1996
    IdétradingAmsterdam
    5667
  • 19 okt 1996
    WerkendamHammers Zwolle
    67105
  • 20 okt 1996
    Cobra’sDen Helder
    4988
  • 22 okt 1996
    BSWWerkendam
    8374
  • 24 okt 1996
    AmsterdamDunckers
    10052
  • 24 okt 1996
    Den HelderLibertel
    9587
  • 24 okt 1996
    GroningenIdétrading
    7473
  • 24 okt 1996
    Cobra’sIJmuiden
    7063
  • 24 okt 1996
    Hammers ZwolleNUVA Drenthe
    94107
  • 2 nov 1996
    LibertelHammers Zwolle
    9272
  • 2 nov 1996
    IJmuidenDen Helder
    6779
  • 2 nov 1996
    IdétradingCobra’s
    7753
  • 2 nov 1996
    WerkendamAmsterdam
    5279
  • 3 nov 1996
    NUVA DrentheBSW
    8875
  • 3 nov 1996
    GroningenDunckers
    8766
  • 6 nov 1996
    IJmuidenIdétrading
    6463
  • 7 nov 1996
    AmsterdamNUVA Drenthe
    10659
  • 7 nov 1996
    Den HelderHammers Zwolle
    11582
  • 7 nov 1996
    Cobra’sDunckers
    5946
  • 7 nov 1996
    BSWLibertel
    8894
  • 9 nov 1996
    NUVA DrentheGroningen
    96108
  • 9 nov 1996
    DunckersIJmuiden
    8664
  • 9 nov 1996
    IdétradingDen Helder
    8986
  • 9 nov 1996
    WerkendamCobra’s
    6952
  • 9 nov 1996
    Hammers ZwolleBSW
    9382
  • 10 nov 1996
    LibertelAmsterdam
    10582
  • 14 nov 1996
    BSWDen Helder
    8770
  • 16 nov 1996
    NUVA DrentheCobra’s
    7255
  • 16 nov 1996
    LibertelGroningen
    10486
  • 16 nov 1996
    DunckersIdétrading
    5970
  • 16 nov 1996
    Hammers ZwolleAmsterdam
    9385
  • 20 nov 1996
    IdétradingWerkendam
    7551
  • 21 nov 1996
    GroningenHammers Zwolle
    119101
  • 21 nov 1996
    AmsterdamBSW
    6662
  • 21 nov 1996
    Den HelderDunckers
    8451
  • 21 nov 1996
    Cobra’sLibertel
    7989
  • 23 nov 1996
    DunckersHammers Zwolle
    5486
  • 23 nov 1996
    IJmuidenAmsterdam
    6689
  • 23 nov 1996
    IdétradingBSW
    7675
  • 23 nov 1996
    WerkendamLibertel
    60119
  • 24 nov 1996
    Cobra’sGroningen
    7286
  • 30 nov 1996
    LibertelIJmuiden
    11372
  • 30 nov 1996
    Den HelderAmsterdam
    6371
  • 30 nov 1996
    WerkendamDunckers
    6273
  • 30 nov 1996
    Hammers ZwolleCobra’s
    8374
  • 1 dec 1996
    NUVA DrentheIdétrading
    7496
  • 1 dec 1996
    BSWGroningen
    8695
  • 4 dec 1996
    IJmuidenNUVA Drenthe
    7385
  • 7 dec 1996
    DunckersNUVA Drenthe
    9085
  • 7 dec 1996
    IJmuidenHammers Zwolle
    7885
  • 7 dec 1996
    IdétradingLibertel
    89111
  • 7 dec 1996
    WerkendamDen Helder
    62110
  • 8 dec 1996
    GroningenAmsterdam
    8985
  • 8 dec 1996
    Cobra’sBSW
    6488
  • 10 dec 1996
    GroningenWerkendam
    9376
  • 12 dec 1996
    NUVA DrentheDen Helder
    8693
  • 12 dec 1996
    DunckersCobra’s
    5751
  • 21 dec 1996
    AmsterdamCobra’s
    8262
  • 21 dec 1996
    NUVA DrentheWerkendam
    9669
  • 21 dec 1996
    LibertelDunckers
    10171
  • 21 dec 1996
    Den HelderGroningen
    8482
  • 21 dec 1996
    BSWIJmuiden
    7966
  • 21 dec 1996
    Hammers ZwolleIdétrading
    8871
  • 7 jan 1997
    LibertelWerkendam
    8371
  • 11 jan 1997
    AmsterdamIdétrading
    7271
  • 11 jan 1997
    LibertelNUVA Drenthe
    10698
  • 11 jan 1997
    Den HelderCobra’s
    9363
  • 11 jan 1997
    BSWDunckers
    7360
  • 11 jan 1997
    Hammers ZwolleWerkendam
    7977
  • 12 jan 1997
    GroningenIJmuiden
    9772
  • 13 jan 1997
    WerkendamBSW
    6588
  • 15 jan 1997
    NUVA DrentheHammers Zwolle
    9977
  • 15 jan 1997
    DunckersAmsterdam
    6881
  • 15 jan 1997
    IJmuidenCobra’s
    8165
  • 15 jan 1997
    IdétradingGroningen
    7875
  • 16 jan 1997
    LibertelDen Helder
    12486
  • 18 jan 1997
    AmsterdamWerkendam
    9563
  • 18 jan 1997
    Den HelderIJmuiden
    11182
  • 18 jan 1997
    BSWNUVA Drenthe
    7760
  • 18 jan 1997
    Hammers ZwolleLibertel
    89104
  • 19 jan 1997
    DunckersGroningen
    5688
  • 19 jan 1997
    Cobra’sIdétrading
    5464
  • 21 jan 1997
    LibertelBSW
    9195
  • 21 jan 1997
    WerkendamGroningen
    7791
  • 22 jan 1997
    NUVA DrentheAmsterdam
    82130
  • 22 jan 1997
    IdétradingIJmuiden
    8066
  • 22 jan 1997
    Hammers ZwolleDen Helder
    84107
  • 26 jan 1997
    WerkendamIJmuiden
    105112
  • 30 jan 1997
    Cobra’sWerkendam
    6780
  • 1 feb 1997
    AmsterdamLibertel
    8592
  • 1 feb 1997
    Den HelderIdétrading
    10668
  • 1 feb 1997
    IJmuidenDunckers
    6857
  • 1 feb 1997
    BSWHammers Zwolle
    8964
  • 2 feb 1997
    GroningenNUVA Drenthe
    9574

Elite A

  • 4 feb 1997
    LibertelIdétrading
    8682
  • 4 feb 1997
    BSWDen Helder
    7869
  • 6 feb 1997
    AmsterdamGroningen
    7582
  • 8 feb 1997
    Den HelderLibertel
    7982
  • 8 feb 1997
    IdétradingAmsterdam
    6080
  • 9 feb 1997
    GroningenBSW
    9288
  • 11 feb 1997
    GroningenIdétrading
    8163
  • 11 feb 1997
    BSWLibertel
    8185
  • 13 feb 1997
    AmsterdamDen Helder
    8273
  • 15 feb 1997
    LibertelAmsterdam
    9794
  • 15 feb 1997
    Den HelderGroningen
    9174
  • 15 feb 1997
    IdétradingBSW
    8273
  • 22 feb 1997
    Den HelderIdétrading
    8459
  • 22 feb 1997
    GroningenLibertel
    9988
  • 22 feb 1997
    BSWAmsterdam
    8188
  • 5 mrt 1997
    IdétradingLibertel
    7782
  • 6 mrt 1997
    Den HelderBSW
    8777
  • 6 mrt 1997
    GroningenAmsterdam
    6559
  • 8 mrt 1997
    AmsterdamIdétrading
    7771
  • 8 mrt 1997
    BSWGroningen
    8478
  • 11 mrt 1997
    LibertelBSW
    8880
  • 12 mrt 1997
    IdétradingGroningen
    7892
  • 13 mrt 1997
    Den HelderAmsterdam
    8877
  • 15 mrt 1997
    AmsterdamLibertel
    9987
  • 15 mrt 1997
    BSWIdétrading
    8367
  • 16 mrt 1997
    GroningenDen Helder
    8582
  • 18 mrt 1997
    LibertelDen Helder
    10879
  • 22 mrt 1997
    AmsterdamBSW
    7762
  • 22 mrt 1997
    LibertelGroningen
    9475
  • 22 mrt 1997
    IdétradingDen Helder
    8081

Elite B

  • 25 jan 1997
    WerkendamIJmuiden
    8287
  • 5 feb 1997
    Hammers ZwolleWerkendam
    9092
  • 6 feb 1997
    DunckersNUVA Drenthe
    9674
  • 6 feb 1997
    Cobra’sIJmuiden
    6865
  • 8 feb 1997
    NUVA DrentheCobra’s
    5750
  • 8 feb 1997
    IJmuidenHammers Zwolle
    7583
  • 8 feb 1997
    WerkendamDunckers
    6251
  • 11 feb 1997
    IJmuidenNUVA Drenthe
    78108
  • 12 feb 1997
    Hammers ZwolleDunckers
    7265
  • 15 feb 1997
    DunckersCobra’s
    5045
  • 16 feb 1997
    NUVA DrentheHammers Zwolle
    82106
  • 22 feb 1997
    IJmuidenDunckers
    9072
  • 22 feb 1997
    WerkendamNUVA Drenthe
    7075
  • 22 feb 1997
    Hammers ZwolleCobra’s
    9279
  • 28 feb 1997
    WerkendamCobra’s
    7157
  • 5 mrt 1997
    NUVA DrentheDunckers
    8496
  • 5 mrt 1997
    IJmuidenCobra’s
    4868
  • 5 mrt 1997
    WerkendamHammers Zwolle
    6885
  • 8 mrt 1997
    DunckersWerkendam
    7168
  • 8 mrt 1997
    Cobra’sNUVA Drenthe
    7893
  • 9 mrt 1997
    Hammers ZwolleIJmuiden
    8265
  • 12 mrt 1997
    NUVA DrentheIJmuiden
    7965
  • 12 mrt 1997
    DunckersHammers Zwolle
    7492
  • 15 mrt 1997
    IJmuidenWerkendam
    7688
  • 15 mrt 1997
    Hammers ZwolleNUVA Drenthe
    8477
  • 16 mrt 1997
    Cobra’sDunckers
    6166
  • 22 mrt 1997
    NUVA DrentheWerkendam
    8093
  • 22 mrt 1997
    DunckersIJmuiden
    6766
  • 23 mrt 1997
    Cobra’sHammers Zwolle
    5953
  • datum onbekend
    Cobra’sWerkendam
    8973

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder. Het getal vóór een ploeg is haar plaats in de eindstand van de reguliere competitie (bij een Benelux-competitie: onder de Nederlandse ploegen). Het staat er alleen als de gespeelde duels bij die stand passen.

Kwartfinale

  • 24 mrt 1997
    AmsterdamIdétrading
    8765
  • 25 mrt 1997
    LibertelNUVA Drenthe
    116101
  • 25 mrt 1997
    Den HelderBSW
    7276
  • 25 mrt 1997
    GroningenHammers Zwolle
    8875
  • 27 mrt 1997
    NUVA DrentheLibertel
    112113
  • 27 mrt 1997
    IdétradingAmsterdam
    7174
  • 27 mrt 1997
    BSWDen Helder
    7773
  • 27 mrt 1997
    Hammers ZwolleGroningen
    8499

Halve finale

  • 31 mrt 1997
    GroningenAmsterdam
    8782
  • 1 apr 1997
    LibertelBSW
    9278
  • 3 apr 1997
    AmsterdamGroningen
    8382
  • 3 apr 1997
    BSWLibertel
    8996
  • 5 apr 1997
    LibertelBSW
    9991
  • 6 apr 1997
    GroningenAmsterdam
    7993
  • 7 apr 1997
    AmsterdamGroningen
    9687

Finale

  • 12 apr 1997
    LibertelAmsterdam
    9183
  • 14 apr 1997
    AmsterdamLibertel
    9195
  • 17 apr 1997
    LibertelAmsterdam
    93101
  • 19 apr 1997
    AmsterdamLibertel
    9279
  • 22 apr 1997
    LibertelAmsterdam
    8883
  • 24 apr 1997
    AmsterdamLibertel
    10685
  • 27 apr 1997
    LibertelAmsterdam
    7670