Eredivisie

Eredivisie 1999-00

212 van 212 wedstrijden in het archief hebben een uitslag. 7 uitslagen zijn betwist: bronnen spreken elkaar tegen.Niveau 1 · de piramide van 1999-00 →

Ricoh Astronauts werd kampioen van de Eredivisie 1999-00. Image Center Virtus Werkendam werd tweede. Er deden 12 teams mee, die samen 192 wedstrijden speelden. Kroon Renault Prisma College Utrecht degradeerde.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Eindstand Eredivisie 1999-00
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Ricoh AstronautsAmsterdam322662.3571.863+49452
2Canoe Jeans EBBC Den BoschDen Bosch3222102.6702.372+29844
3MPC DonarMPC Donar3219132.3182.145+17338
4Landstede HammersLandstede3218142.4632.361+10236
5BS WeertBS Weert3218142.6562.596+6036
6Image Center Virtus WerkendamWerkendam3218142.6062.559+4736
7Hans Verkerk KeukensHelder3220122.3712.123+24840
8Gunco RotterdamGunco3218142.2412.142+9936
9Omniworld AlmereOmniworld3217152.2742.327-5334
10Haaglanden Cobra’s Den HaagDen Haag327252.1832.522-33914
Degradeert11Kroon Renault Prisma College UtrechtCollege Utrecht326262.0722.573-50112
12NUVA Drenthe AssenNUVA323292.1172.745-6286

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde loopt per poule (Elite A en Elite B): elke ploeg uit een hogere poule staat boven elke ploeg uit een lagere, ook met minder punten.

Elite A

Eindstand Eredivisie 1999-00, Elite A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Ricoh AstronautsAmsterdam1082715661+5416
2Canoe Jeans EBBC Den BoschDen Bosch1046766800-348
3MPC DonarMPC Donar1064756697+5912
4Landstede HammersLandstede1046765790-258
5BS WeertBS Weert1046818834-168
6Image Center Virtus WerkendamWerkendam1046777815-388

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

Elite B

Eindstand Eredivisie 1999-00, Elite B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
7Hans Verkerk KeukensHelder1073789650+13914
8Gunco RotterdamGunco1082746626+12016
9Omniworld AlmereOmniworld1091793702+9118
10Haaglanden Cobra’s Den HaagDen Haag1028667745-784
Degradeert11Kroon Renault Prisma College UtrechtCollege Utrecht1028612732-1204
12NUVA Drenthe AssenNUVA1028623775-1524

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

  • Degradeert
  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Reguliere competitie

  • 11 sep 1999
    OmniworldNUVA
    5962
  • 11 sep 1999
    AmsterdamDen Haag
    6647
  • 11 sep 1999
    HelderWerkendam
    9082
  • 11 sep 1999
    MPC DonarLandstede
    7285
  • 11 sep 1999
    GuncoBS Weert
    7087
  • 11 sep 1999
    College UtrechtDen Bosch
    7989
  • 16 sep 1999
    Den BoschAmsterdam
    6973
  • 18 sep 1999a
    NUVAHelder
    5968
  • 18 sep 1999
    Den BoschGunco
    7969
  • 18 sep 1999
    Den HaagOmniworld
    6377
  • 18 sep 1999
    BS WeertMPC Donar
    8377
  • 18 sep 1999
    WerkendamCollege Utrecht
    10480
  • 18 sep 1999
    LandstedeAmsterdam
    6454
  • 25 sep 1999
    AmsterdamBS Weert
    7162
  • 25 sep 1999
    Den HaagLandstede
    7094
  • 25 sep 1999
    HelderOmniworld
    5759
  • 25 sep 1999
    MPC DonarDen Bosch
    4957
  • 25 sep 1999
    GuncoWerkendam
    5764
  • 25 sep 1999
    College UtrechtNUVA
    7973
  • 2 okt 1999
    OmniworldLandstede
    7278
  • 2 okt 1999
    HelderCollege Utrecht
    9470
  • 2 okt 1999
    BS WeertDen Haag
    9287
  • 2 okt 1999
    WerkendamMPC Donar
    6864
  • 3 okt 1999
    NUVAGunco
    5766
  • 9 okt 1999
    AmsterdamWerkendam
    8948
  • 9 okt 1999
    GuncoHelder
    4662
  • 9 okt 1999
    College UtrechtOmniworld
    7468
  • 9 okt 1999
    LandstedeBS Weert
    7174
  • 10 okt 1999
    Den HaagDen Bosch
    7897
  • 10 okt 1999
    MPC DonarNUVA
    8358
  • 12 okt 1999
    BS WeertNUVA
    9977
  • 13 okt 1999
    Den HaagCollege Utrecht
    7377
  • 14 okt 1999
    Den BoschWerkendam
    8265
  • 14 okt 1999
    MPC DonarOmniworld
    6854
  • 14 okt 1999
    LandstedeHelder
    7668
  • 16 okt 1999
    OmniworldBS Weert
    7382
  • 16 okt 1999
    Den BoschLandstede
    8959
  • 16 okt 1999
    HelderMPC Donar
    6964
  • 16 okt 1999
    College UtrechtGunco
    3769
  • 16 okt 1999
    WerkendamDen Haag
    9075
  • 17 okt 1999
    NUVAAmsterdam
    5091
  • 23 okt 1999
    AmsterdamHelder
    7150
  • 23 okt 1999b
    Den HaagNUVA
    9681
  • 23 okt 1999
    GuncoOmniworld
    8287
  • 23 okt 1999
    BS WeertDen Bosch
    8293
  • 23 okt 1999
    LandstedeWerkendam
    9580
  • 24 okt 1999
    MPC DonarCollege Utrecht
    9856
  • 27 okt 1999
    NUVADen Bosch
    66107
  • 27 okt 1999
    MPC DonarAmsterdam
    4953
  • 28 okt 1999
    OmniworldWerkendam
    7972
  • 28 okt 1999
    HelderBS Weert
    8966
  • 28 okt 1999
    GuncoDen Haag
    6563
  • 2 nov 1999
    WerkendamNUVA
    8866
  • 4 nov 1999
    AmsterdamOmniworld
    8246
  • 4 nov 1999
    Den BoschHelder
    7761
  • 4 nov 1999
    Den HaagMPC Donar
    5568
  • 4 nov 1999
    LandstedeGunco
    7678
  • 6 nov 1999
    OmniworldDen Bosch
    6079
  • 6 nov 1999
    NUVALandstede
    6483
  • 6 nov 1999
    HelderDen Haag
    8456
  • 6 nov 1999
    GuncoMPC Donar
    5462
  • 6 nov 1999
    WerkendamBS Weert
    9686
  • 13 nov 1999
    NUVAOmniworld
    5981
  • 13 nov 1999
    Den HaagAmsterdam
    4380
  • 13 nov 1999
    BS WeertGunco
    6880
  • 13 nov 1999
    WerkendamHelder
    7965
  • 13 nov 1999
    LandstedeMPC Donar
    6278
  • 14 nov 1999
    Den BoschCollege Utrecht
    10356
  • 18 nov 1999
    AmsterdamGunco
    6943
  • 20 nov 1999
    OmniworldDen Haag
    7452
  • 20 nov 1999
    AmsterdamLandstede
    7442
  • 20 nov 1999
    HelderNUVA
    8156
  • 20 nov 1999
    GuncoDen Bosch
    9385
  • 20 nov 1999
    College UtrechtWerkendam
    6888
  • 21 nov 1999c
    MPC DonarBS Weert
    7471
  • 30 nov 1999
    College UtrechtLandstede
    6493
  • 4 dec 1999
    OmniworldHelder
    6282
  • 4 dec 1999
    NUVACollege Utrecht
    6678
  • 4 dec 1999
    Den BoschMPC Donar
    8379
  • 4 dec 1999
    BS WeertAmsterdam
    6864
  • 4 dec 1999
    WerkendamGunco
    8260
  • 8 dec 1999
    LandstedeDen Haag
    6566
  • 9 dec 1999
    College UtrechtAmsterdam
    5381
  • 11 dec 1999
    GuncoNUVA
    7972
  • 11 dec 1999
    College UtrechtHelder
    5367
  • 11 dec 1999
    LandstedeOmniworld
    9471
  • 12 dec 1999
    Den HaagBS Weert
    7194
  • 13 dec 1999
    MPC DonarWerkendam
    8680
  • 14 dec 1999
    BS WeertCollege Utrecht
    8973
  • 16 dec 1999
    Den BoschDen Haag
    9655
  • 18 dec 1999
    OmniworldCollege Utrecht
    7869
  • 18 dec 1999
    NUVAMPC Donar
    7279
  • 18 dec 1999
    HelderGunco
    7567
  • 18 dec 1999
    BS WeertLandstede
    9690
  • 18 dec 1999
    WerkendamAmsterdam
    7181
  • 20 dec 1999
    AmsterdamDen Bosch
    5960
  • 5 jan 2000
    NUVABS Weert
    8799
  • 5 jan 2000
    WerkendamDen Bosch
    10499
  • 6 jan 2000
    OmniworldMPC Donar
    5472
  • 6 jan 2000
    HelderLandstede
    8068
  • 6 jan 2000
    GuncoAmsterdam
    6466
  • 6 jan 2000
    College UtrechtDen Haag
    8790
  • 8 jan 2000
    AmsterdamNUVA
    10653
  • 8 jan 2000
    Den HaagWerkendam
    92105
  • 8 jan 2000
    GuncoCollege Utrecht
    8658
  • 8 jan 2000
    BS WeertOmniworld
    9874
  • 8 jan 2000
    LandstedeDen Bosch
    7765
  • 9 jan 2000
    MPC DonarHelder
    7462
  • 11 jan 2000
    WerkendamOmniworld
    7868
  • 12 jan 2000
    LandstedeCollege Utrecht
    7445
  • 13 jan 2000
    AmsterdamMPC Donar
    8251
  • 13 jan 2000
    Den BoschNUVA
    12472
  • 13 jan 2000
    Den HaagGunco
    7178
  • 13 jan 2000
    BS WeertHelder
    7874
  • 15 jan 2000
    OmniworldGunco
    7460
  • 15 jan 2000
    NUVADen Haag
    7088
  • 15 jan 2000
    Den BoschBS Weert
    10593
  • 15 jan 2000
    HelderAmsterdam
    6962
  • 15 jan 2000
    College UtrechtMPC Donar
    6782
  • 15 jan 2000
    WerkendamLandstede
    7176
  • 19 jan 2000
    NUVAWerkendam
    105130
  • 19 jan 2000
    MPC DonarDen Haag
    8063
  • 20 jan 2000
    OmniworldAmsterdam
    4482
  • 20 jan 2000
    HelderDen Bosch
    7686
  • 20 jan 2000
    GuncoLandstede
    6970
  • 20 jan 2000
    College UtrechtBS Weert
    8190
  • 22 jan 2000
    AmsterdamCollege Utrecht
    8656
  • 22 jan 2000
    Den BoschOmniworld
    8067
  • 22 jan 2000
    Den HaagHelder
    6358
  • 22 jan 2000
    BS WeertWerkendam
    8184
  • 22 jan 2000d
    LandstedeNUVA
    10671
  • 23 jan 2000
    MPC DonarGunco
    5260
4 betwiste uitslagen
  1. aNUVA Drenthe Assen – Hans Verkerk Keukens: Hier staat 59–68, maar de bond en j-dus noemen 58–69.
  2. bHaaglanden Cobra’s Den Haag – NUVA Drenthe Assen: De bond noemt 96–81, maar j-dus noemt 95–80.
  3. cMPC Donar – BS Weert: De bond noemt 74–71, maar j-dus noemt 75–71.
  4. dThe Landstede Hammers Zwolle – NUVA Drenthe Assen: Bronnen geven een andere uitslag.

Elite A

  • 22 jan 2000
    LandstedeDen Bosch
    7181
  • 29 jan 2000a
    Den BoschAmsterdam
    7065
  • 29 jan 2000
    WerkendamMPC Donar
    6463
  • 29 jan 2000
    BS WeertLandstede
    8583
  • 6 feb 2000
    MPC DonarBS Weert
    9279
  • 8 feb 2000
    BS WeertWerkendam
    9799
  • 9 feb 2000
    LandstedeAmsterdam
    7362
  • 10 feb 2000b
    Den BoschMPC Donar
    6572
  • 12 feb 2000
    MPC DonarAmsterdam
    5052
  • 12 feb 2000
    BS WeertDen Bosch
    9077
  • 12 feb 2000
    WerkendamLandstede
    7275
  • 16 feb 2000
    LandstedeMPC Donar
    6489
  • 17 feb 2000
    AmsterdamBS Weert
    8367
  • 17 feb 2000
    AmsterdamWerkendam
    7568
  • 2 mrt 2000
    Den BoschWerkendam
    10087
  • 4 mrt 2000c
    AmsterdamDen Bosch
    8270
  • 4 mrt 2000
    LandstedeBS Weert
    9396
  • 8 mrt 2000
    MPC DonarWerkendam
    9277
  • 9 mrt 2000
    Den BoschLandstede
    7784
  • 11 mrt 2000
    BS WeertMPC Donar
    8671
  • 11 mrt 2000
    WerkendamAmsterdam
    6072
  • 14 mrt 2000
    MPC DonarDen Bosch
    8365
  • 15 mrt 2000
    WerkendamBS Weert
    8177
  • 16 mrt 2000
    AmsterdamLandstede
    8270
  • 18 mrt 2000
    AmsterdamMPC Donar
    8266
  • 18 mrt 2000
    Den BoschBS Weert
    8674
  • 18 mrt 2000
    LandstedeWerkendam
    8968
  • 25 mrt 2000
    MPC DonarLandstede
    7863
  • 25 mrt 2000
    BS WeertAmsterdam
    6769
  • 25 mrt 2000
    WerkendamDen Bosch
    10175
3 betwiste uitslagen
  1. aCanoe Jeans EBBC Den Bosch – Ricoh Astronauts: De bond noemt 70–65, maar j-dus noemt 70–56.
  2. bCanoe Jeans EBBC Den Bosch – MPC Donar: Bronnen geven een andere uitslag.
  3. cRicoh Astronauts – Canoe Jeans EBBC Den Bosch: j-dus noemt 82–70, maar de bond noemt 82–76.

Elite B

  • 22 jan 2000
    Den HaagOmniworld
    8391
  • 22 jan 2000
    HelderGunco
    6875
  • 22 jan 2000
    College UtrechtNUVA
    7670
  • 29 jan 2000
    OmniworldCollege Utrecht
    7555
  • 29 jan 2000
    HelderNUVA
    8261
  • 29 jan 2000
    GuncoDen Haag
    7263
  • 9 feb 2000
    NUVAOmniworld
    6274
  • 10 feb 2000
    HelderDen Haag
    7545
  • 10 feb 2000
    GuncoCollege Utrecht
    5241
  • 12 feb 2000
    OmniworldHelder
    7365
  • 12 feb 2000
    College UtrechtDen Haag
    8673
  • 13 feb 2000
    NUVAGunco
    4985
  • 17 feb 2000
    Den HaagNUVA
    5654
  • 17 feb 2000
    HelderCollege Utrecht
    7858
  • 17 feb 2000
    GuncoOmniworld
    7475
  • 4 mrt 2000
    NUVAHelder
    58104
  • 4 mrt 2000
    Den HaagGunco
    7175
  • 4 mrt 2000
    College UtrechtOmniworld
    6874
  • 11 mrt 2000
    OmniworldDen Haag
    8776
  • 11 mrt 2000
    GuncoHelder
    8571
  • 12 mrt 2000
    NUVACollege Utrecht
    6663
  • 16 mrt 2000
    OmniworldNUVA
    9774
  • 16 mrt 2000
    Den HaagHelder
    6384
  • 16 mrt 2000
    College UtrechtGunco
    5882
  • 18 mrt 2000
    HelderOmniworld
    7267
  • 18 mrt 2000
    GuncoNUVA
    7350
  • 19 mrt 2000
    Den HaagCollege Utrecht
    7242
  • 25 mrt 2000
    OmniworldGunco
    8073
  • 25 mrt 2000
    College UtrechtHelder
    6590
  • 26 mrt 2000
    NUVADen Haag
    7965

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder.

Kwartfinale

  • 27 mrt 2000
    AmsterdamGunco
    6647
  • 28 mrt 2000
    Den BoschHelder
    8387
  • 28 mrt 2000
    MPC DonarWerkendam
    7472
  • 28 mrt 2000
    LandstedeBS Weert
    9380
  • 30 mrt 2000
    HelderDen Bosch
    6765
  • 30 mrt 2000
    GuncoAmsterdam
    6269
  • 30 mrt 2000
    BS WeertLandstede
    7880
  • 30 mrt 2000
    WerkendamMPC Donar
    8065
  • 1 apr 2000
    MPC DonarWerkendam
    7685

Halve finale

  • 3 apr 2000
    AmsterdamLandstede
    7164
  • 4 apr 2000
    WerkendamHelder
    7963
  • 6 apr 2000
    HelderWerkendam
    7274
  • 6 apr 2000
    LandstedeAmsterdam
    6274
  • 8 apr 2000
    AmsterdamLandstede
    6159
  • 8 apr 2000
    WerkendamHelder
    7962

Finale

  • 15 apr 2000
    AmsterdamWerkendam
    6454
  • 18 apr 2000
    WerkendamAmsterdam
    5861
  • 20 apr 2000
    AmsterdamWerkendam
    8468
  • 22 apr 2000
    WerkendamAmsterdam
    7164
  • 24 apr 2000
    AmsterdamWerkendam
    7862