Eredivisie

Eredivisie 2000-01

215 van 215 wedstrijden in het archief hebben een uitslag. 8 uitslagen zijn betwist: bronnen spreken elkaar tegen.Niveau 1 · de piramide van 2000-01 →

Ricoh Astronauts werd kampioen van de Eredivisie 2000-01. Vanilla BS Weert werd tweede. Er deden 12 teams mee in 2 poules, die samen 192 wedstrijden speelden.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Reguliere competitie

Eindstand Eredivisie 2000-01, Reguliere competitie
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Ricoh AstronautsAmsterdam221751.6481.487+16134
2Vanilla BS WeertVanillaa,b,c221391.9481.853+9526
3Canoe Jeans EBBC Den BoschDen Boscha,b,c221391.7611.710+5126
4BC Conesco Den HelderConescoa,b,c221391.7191.643+7626
5Image Center Virtus WerkendamWerkendama,b,c221391.9301.802+12826
6EiffelTowers NijmegenEiffelTowers2212101.8221.666+15624
7NAC BredaNAC Bredad2211111.8571.809+4822
8MPC DonarMPC Donard2211111.7811.729+5222
9Omniworld AlmereOmniworldd2211111.7471.751-422
10Gunco RotterdamGunco2210121.7141.811-9720
11Landstede HammersLandstede225171.6791.915-23610
12C3 Cobra’s Den HaagDen Haag223191.4431.873-4306
  1. aBS Weert: Gelijk met Virtus Werkendam, Den Helder en Heroes Den Bosch. Onderling 5–3, saldo +35. Beslist op het onderlinge saldo.
  2. bHeroes Den Bosch: Gelijk met Virtus Werkendam, BS Weert en Den Helder. Onderling 5–3, saldo +8. Beslist op het onderlinge saldo.
  3. cDen Helder: Gelijk met Virtus Werkendam, BS Weert en Heroes Den Bosch. Onderling 4–4, saldo +12. Beslist op het onderlinge resultaat.
  4. dNAC Breda: Gelijk met Donar en Almere Pioneers. Onderling 3–3, saldo +6. Beslist op het onderlinge saldo.

Bron: NBB-DB (db.basketball.nl) Gelijk geëindigde teams staan op volgorde van het NBB-reglement (eerst de onderlinge duels); de bron zet ze op saldo.

Groep 1 · Eredivisie A

Eindstand Eredivisie 2000-01, Groep 1 · Eredivisie A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1BC Conesco Den HelderConesco1082843762+8116
2Ricoh AstronautsAmsterdam1073784684+10014
3Image Center Virtus WerkendamWerkendam1064828821+712
4Omniworld AlmereOmniworld1046824834-108
5NAC BredaNAC Breda1037797831-346
6C3 Cobra’s Den HaagDen Haag1028768912-1444

Bron: NBB-DB (db.basketball.nl)

Groep 1 · Eredivisie B

Eindstand Eredivisie 2000-01, Groep 1 · Eredivisie B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1MPC DonarMPC Donar1082929852+7716
2Vanilla BS WeertVanilla1073929899+3014
3Canoe Jeans EBBC Den BoschDen Bosch1064900861+3912
4EiffelTowers NijmegenEiffelTowers1064897870+2712
5Landstede HammersLandstede1028771871-1004
6Gunco RotterdamGunco1019824897-732

Bron: NBB-DB (db.basketball.nl)

  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Thuis (rij) tegen uit (kolom)AMSCONDENDEHEIFGUNHAMMPCNACOMNVANWER
AmsterdamAMSRicoh Astronauts68–6577–7963–5780–5589–5871–5967–7289–7468–7766–6086–7293–7978–7675–6581–7684–60
ConescoCONBC Conesco Den Helder64–7073–6666–6782–7997–7180–6884–8695–6694–6884–7989–8070–7481–7992–8489–8488–66
Den BoschDENCanoe Jeans EBBC Den Bosch74–7181–8381–6788–7888–7972–7797–8483–7192–7476–8884–8777–10587–5783–80103–10087–79
Den HaagDEHC3 Cobra’s Den Haag53–8571–7764–7867–8367–10066–8167–6989–7853–8082–7886–8465–7588–9568–9965–10687–82
EiffelTowersEIFEiffelTowers Nijmegen78–5776–8078–8388–77110–4874–7197–9185–6986–8198–67107–10294–8271–8098–8193–9883–88
GuncoGUNGunco Rotterdam66–9974–7379–7784–8774–6075–8483–9681–7570–7664–5873–7585–8866–10986–9089–91113–114
LandstedeHAMThe Landstede Hammers Zwolle73–6561–7881–9073–9277–6370–10073–8687–7773–7785–8480–9767–6885–9287–8481–6374–86
MPC DonarMPCMPC Donar61–7475–6179–84105–9897–6485–8879–7680–8394–7898–74104–7993–9197–8183–73102–8184–91
NAC BredaNACNAC Breda69–7158–6478–8092–8479–7299–7491–8880–8197–93100–8678–7179–8578–7987–88102–9475–88
OmniworldOMNOmniworld Almere65–7862–9062–6370–7880–6056–58106–8482–7993–8697–8780–8886–9384–8582–6877–8184–80
VanillaVANVanilla BS Weert65–7296–8494–9187–82103–7989–8898–8979–71111–95106–85104–81100–9196–8484–91112–8191–68
WerkendamWERImage Center Virtus Werkendam80–8575–7383–7494–9188–9187–58108–6874–7184–66105–6769–7796–7483–8286–7692–89111–117

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder.

Kwartfinale

  • 3 apr 2001
    AmsterdamEiffelTowers
    9176
  • 3 apr 2001
    ConescoDen Bosch
    8699
  • 3 apr 2001
    MPC DonarWerkendam
    9382
  • 3 apr 2001
    VanillaOmniworld
    9387
  • 5 apr 2001
    OmniworldVanilla
    7072
  • 5 apr 2001
    Den BoschConesco
    7569
  • 5 apr 2001
    EiffelTowersAmsterdam
    5580
  • 5 apr 2001
    WerkendamMPC Donar
    7661
  • 7 apr 2001
    MPC DonarWerkendam
    8077

Halve finale

  • 10 apr 2001
    AmsterdamMPC Donar
    6551
  • 10 apr 2001
    VanillaDen Bosch
    8273
  • 12 apr 2001
    Den BoschVanilla
    7064
  • 12 apr 2001
    MPC DonarAmsterdam
    5388
  • 14 apr 2001
    AmsterdamMPC Donar
    8362
  • 14 apr 2001
    VanillaDen Bosch
    113103
  • 17 apr 2001
    Den BoschVanilla
    9184
  • 19 apr 2001
    VanillaDen Bosch
    11196

Finale

  • 21 apr 2001
    AmsterdamVanilla
    9170
  • 24 apr 2001
    VanillaAmsterdam
    8278
  • 26 apr 2001a
    AmsterdamVanilla
    10667
  • 28 apr 2001
    VanillaAmsterdam
    7978
  • 1 mei 2001
    AmsterdamVanilla
    7651
  • 3 mei 2001
    VanillaAmsterdam
    6278
1 betwiste uitslag
  1. aRicoh Astronauts – Vanilla BS Weert: Bronnen geven een andere uitslag.