Eredivisie

Eredivisie 2000-01

215 van 215 wedstrijden in het archief hebben een uitslag. 8 uitslagen zijn betwist: bronnen spreken elkaar tegen.Niveau 1 · de piramide van 2000-01 →

Ricoh Astronauts werd kampioen van de Eredivisie 2000-01. Vanilla BS Weert werd tweede. Er deden 12 teams mee in 2 poules, die samen 192 wedstrijden speelden.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Reguliere competitie

Eindstand Eredivisie 2000-01, Reguliere competitie
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Ricoh AstronautsAmsterdam221751.6481.487+16134
2Vanilla BS WeertVanillaa,b,c221391.9481.853+9526
3Canoe Jeans EBBC Den BoschDen Boscha,b,c221391.7611.710+5126
4BC Conesco Den HelderConescoa,b,c221391.7191.643+7626
5Image Center Virtus WerkendamWerkendama,b,c221391.9301.802+12826
6EiffelTowers NijmegenEiffelTowers2212101.8221.666+15624
7NAC BredaNAC Bredad2211111.8571.809+4822
8MPC DonarMPC Donard2211111.7811.729+5222
9Omniworld AlmereOmniworldd2211111.7471.751-422
10Gunco RotterdamGunco2210121.7141.811-9720
11Landstede HammersLandstede225171.6791.915-23610
12C3 Cobra’s Den HaagDen Haag223191.4431.873-4306
  1. aBS Weert: Gelijk met Virtus Werkendam, Den Helder en Heroes Den Bosch. Onderling 5–3, saldo +35. Beslist op het onderlinge saldo.
  2. bHeroes Den Bosch: Gelijk met Virtus Werkendam, BS Weert en Den Helder. Onderling 5–3, saldo +8. Beslist op het onderlinge saldo.
  3. cDen Helder: Gelijk met Virtus Werkendam, BS Weert en Heroes Den Bosch. Onderling 4–4, saldo +12. Beslist op het onderlinge resultaat.
  4. dNAC Breda: Gelijk met Donar en Almere Pioneers. Onderling 3–3, saldo +6. Beslist op het onderlinge saldo.

Bron: NBB-DB (db.basketball.nl) Gelijk geëindigde teams staan op volgorde van het NBB-reglement (eerst de onderlinge duels); de bron zet ze op saldo.

Groep 1 · Eredivisie A

Eindstand Eredivisie 2000-01, Groep 1 · Eredivisie A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1BC Conesco Den HelderConesco1082843762+8116
2Ricoh AstronautsAmsterdam1073784684+10014
3Image Center Virtus WerkendamWerkendam1064828821+712
4Omniworld AlmereOmniworld1046824834-108
5NAC BredaNAC Breda1037797831-346
6C3 Cobra’s Den HaagDen Haag1028768912-1444

Bron: NBB-DB (db.basketball.nl)

Groep 1 · Eredivisie B

Eindstand Eredivisie 2000-01, Groep 1 · Eredivisie B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1MPC DonarMPC Donar1082929852+7716
2Vanilla BS WeertVanilla1073929899+3014
3Canoe Jeans EBBC Den BoschDen Bosch1064900861+3912
4EiffelTowers NijmegenEiffelTowers1064897870+2712
5Landstede HammersLandstede1028771871-1004
6Gunco RotterdamGunco1019824897-732

Bron: NBB-DB (db.basketball.nl)

  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

  • 16 sep 2000
    Den BoschNAC Breda
    77105
  • 16 sep 2000
    Den HaagGunco
    6769
  • 16 sep 2000
    ConescoOmniworld
    7074
  • 16 sep 2000
    LandstedeAmsterdam
    7365
  • 17 sep 2000
    EiffelTowersVanilla
    9881
  • 19 sep 2000
    MPC DonarWerkendam
    8491
  • 23 sep 2000
    OmniworldDen Haag
    5658
  • 23 sep 2000
    AmsterdamConesco
    6865
  • 23 sep 2000
    NAC BredaMPC Donar
    7871
  • 23 sep 2000
    GuncoEiffelTowers
    7584
  • 23 sep 2000
    VanillaDen Bosch
    9491
  • 25 sep 2000
    MPC DonarVanilla
    8373
  • 27 sep 2000
    Den HaagAmsterdam
    5385
  • 27 sep 2000
    WerkendamNAC Breda
    9674
  • 28 sep 2000
    Den BoschGunco
    7277
  • 28 sep 2000
    EiffelTowersOmniworld
    7180
  • 30 sep 2000
    OmniworldDen Bosch
    8060
  • 30 sep 2000
    AmsterdamEiffelTowers
    7159
  • 30 sep 2000
    ConescoDen Haag
    8279
  • 30 sep 2000
    GuncoMPC Donar
    6458
  • 30 sep 2000
    VanillaWerkendam
    9168
  • 30 sep 2000
    LandstedeNAC Breda
    6768
  • 7 okt 2000
    NAC BredaVanilla
    8788
  • 7 okt 2000
    Den BoschAmsterdam
    7471
  • 7 okt 2000
    Den HaagLandstede
    8978
  • 7 okt 2000
    WerkendamGunco
    8466
  • 8 okt 2000
    MPC DonarOmniworld
    9781
  • 8 okt 2000
    EiffelTowersConesco
    7680
  • 14 okt 2000
    OmniworldWerkendam
    7781
  • 14 okt 2000
    AmsterdamMPC Donar
    6877
  • 14 okt 2000
    Den HaagEiffelTowers
    6681
  • 14 okt 2000
    ConescoDen Bosch
    6667
  • 14 okt 2000
    GuncoNAC Breda
    8588
  • 14 okt 2000
    LandstedeVanilla
    8784
  • 17 okt 2000
    NAC BredaOmniworld
    7985
  • 17 okt 2000
    VanillaGunco
    7971
  • 18 okt 2000
    MPC DonarConesco
    7561
  • 19 okt 2000
    EiffelTowersLandstede
    8569
  • 21 okt 2000
    OmniworldVanilla
    8268
  • 21 okt 2000
    AmsterdamNAC Breda
    6660
  • 21 okt 2000
    Den HaagMPC Donar
    5380
  • 21 okt 2000
    ConescoWerkendam
    8984
  • 21 okt 2000
    LandstedeGunco
    8777
  • 22 okt 2000
    EiffelTowersDen Bosch
    7883
  • 24 okt 2000
    GuncoOmniworld
    66109
  • 25 okt 2000
    NAC BredaConesco
    7880
  • 25 okt 2000a
    MPC DonarEiffelTowers
    8588
  • 26 okt 2000
    Den BoschLandstede
    8371
  • 26 okt 2000
    WerkendamDen Haag
    8758
  • 28 okt 2000b
    WerkendamLandstede
    10567
  • 4 nov 2000
    AmsterdamGunco
    6772
  • 4 nov 2000
    Den HaagNAC Breda
    8278
  • 4 nov 2000
    ConescoVanilla
    9284
  • 4 nov 2000
    EiffelTowersWerkendam
    8388
  • 4 nov 2000
    LandstedeOmniworld
    8592
  • 5 nov 2000
    Den BoschMPC Donar
    7688
  • 7 nov 2000
    VanillaAmsterdam
    6572
  • 8 nov 2000
    ConescoLandstede
    9566
  • 9 nov 2000
    Den BoschDen Haag
    8167
  • 11 nov 2000
    OmniworldAmsterdam
    6578
  • 11 nov 2000
    NAC BredaEiffelTowers
    8081
  • 11 nov 2000
    GuncoConesco
    7473
  • 11 nov 2000
    VanillaDen Haag
    10379
  • 11 nov 2000
    WerkendamDen Bosch
    8891
  • 12 nov 2000
    MPC DonarLandstede
    9874
  • 17 nov 2000
    WerkendamAmsterdam
    8085
  • 2 dec 2000
    OmniworldConesco
    6263
  • 2 dec 2000
    AmsterdamLandstede
    8974
  • 2 dec 2000
    NAC BredaDen Bosch
    7972
  • 2 dec 2000
    GuncoDen Haag
    7460
  • 2 dec 2000
    VanillaEiffelTowers
    8988
  • 2 dec 2000
    WerkendamMPC Donar
    6977
  • 4 dec 2000c
    ConescoAmsterdam
    6470
  • 9 dec 2000
    Den BoschVanilla
    8380
  • 9 dec 2000d
    Den HaagOmniworld
    6575
  • 9 dec 2000
    LandstedeWerkendam
    7486
  • 10 dec 2000
    MPC DonarNAC Breda
    9391
  • 10 dec 2000
    EiffelTowersGunco
    7471
  • 12 dec 2000
    VanillaMPC Donar
    10091
  • 13 dec 2000
    NAC BredaWerkendam
    10294
  • 14 dec 2000
    OmniworldEiffelTowers
    8279
  • 14 dec 2000
    AmsterdamDen Haag
    8055
  • 14 dec 2000
    GuncoDen Bosch
    7977
  • 16 dec 2000
    NAC BredaLandstede
    10086
  • 16 dec 2000
    Den BoschOmniworld
    8757
  • 16 dec 2000
    Den HaagConesco
    6478
  • 16 dec 2000
    WerkendamVanilla
    111117
  • 17 dec 2000
    MPC DonarGunco
    8083
  • 17 dec 2000
    EiffelTowersAmsterdam
    7857
  • 19 dec 2000
    VanillaNAC Breda
    8491
  • 20 dec 2000
    GuncoWerkendam
    113114
  • 20 dec 2000
    LandstedeDen Haag
    7763
  • 21 dec 2000
    OmniworldMPC Donar
    8088
  • 21 dec 2000
    AmsterdamDen Bosch
    6357
  • 4 jan 2001
    Den BoschConesco
    8183
  • 6 jan 2001
    NAC BredaGunco
    9793
  • 6 jan 2001
    MPC DonarAmsterdam
    6174
  • 6 jan 2001
    VanillaLandstede
    10685
  • 6 jan 2001
    WerkendamOmniworld
    8676
  • 7 jan 2001
    EiffelTowersDen Haag
    11048
  • 10 jan 2001
    LandstedeEiffelTowers
    70100
  • 11 jan 2001
    OmniworldNAC Breda
    8693
  • 11 jan 2001
    Den HaagDen Bosch
    67100
  • 11 jan 2001
    ConescoMPC Donar
    9468
  • 11 jan 2001
    GuncoVanilla
    8690
  • 13 jan 2001
    NAC BredaAmsterdam
    6971
  • 13 jan 2001
    MPC DonarDen Haag
    9764
  • 13 jan 2001
    GuncoLandstede
    8175
  • 13 jan 2001
    VanillaOmniworld
    11281
  • 13 jan 2001
    WerkendamConesco
    8374
  • 14 jan 2001
    Den BoschEiffelTowers
    8878
  • 17 jan 2001e
    LandstedeConesco
    6178
  • 18 jan 2001
    AmsterdamWerkendam
    8176
  • 28 jan 2001
    ConescoEiffelTowers
    8068
  • 31 jan 2001
    LandstedeDen Bosch
    8190
  • 1 feb 2001
    OmniworldGunco
    9386
  • 1 feb 2001
    AmsterdamVanilla
    7565
  • 1 feb 2001
    Den HaagWerkendam
    65106
  • 1 feb 2001
    ConescoNAC Breda
    8479
  • 1 feb 2001
    EiffelTowersMPC Donar
    9867
  • 3 feb 2001
    OmniworldLandstede
    9787
  • 3 feb 2001
    NAC BredaDen Haag
    9974
  • 3 feb 2001
    MPC DonarDen Bosch
    7984
  • 3 feb 2001
    GuncoAmsterdam
    6699
  • 3 feb 2001
    WerkendamEiffelTowers
    7471
  • 7 feb 2001
    LandstedeMPC Donar
    8584
  • 8 feb 2001f
    Den BoschWerkendam
    8779
  • 8 feb 2001
    VanillaConesco
    9684
  • 10 feb 2001
    AmsterdamOmniworld
    9379
  • 10 feb 2001
    Den HaagVanilla
    6899
  • 10 feb 2001
    ConescoGunco
    8486
  • 11 feb 2001
    EiffelTowersNAC Breda
    9482
  • 17 feb 2001
    OmniworldWerkendam
    8480
  • 17 feb 2001
    AmsterdamDen Haag
    8958
  • 17 feb 2001
    NAC BredaConesco
    9284
  • 17 feb 2001
    VanillaEiffelTowers
    9889
  • 17 feb 2001
    LandstedeDen Bosch
    7392
  • 18 feb 2001
    MPC DonarGunco
    9478
  • 20 feb 2001
    WerkendamNAC Breda
    8382
  • 22 feb 2001
    OmniworldAmsterdam
    6290
  • 22 feb 2001
    Den BoschEiffelTowers
    8879
  • 22 feb 2001
    Den HaagConesco
    6783
  • 22 feb 2001
    MPC DonarLandstede
    10479
  • 22 feb 2001
    GuncoVanilla
    8991
  • 24 feb 2001
    AmsterdamWerkendam
    8460
  • 24 feb 2001
    ConescoOmniworld
    8179
  • 24 feb 2001
    EiffelTowersMPC Donar
    107102
  • 24 feb 2001
    VanillaDen Bosch
    8782
  • 1 mrt 2001
    Den BoschLandstede
    9274
  • 2 mrt 2001
    NAC BredaDen Haag
    9188
  • 2 mrt 2001
    WerkendamConesco
    9491
  • 7 mrt 2001
    LandstedeVanilla
    8163
  • 8 mrt 2001
    Den BoschMPC Donar
    8487
  • 8 mrt 2001
    Den HaagOmniworld
    8895
  • 8 mrt 2001g
    GuncoEiffelTowers
    8396
  • 10 mrt 2001
    OmniworldNAC Breda
    8485
  • 10 mrt 2001
    ConescoAmsterdam
    7366
  • 10 mrt 2001
    GuncoDen Bosch
    8487
  • 11 mrt 2001
    MPC DonarVanilla
    10281
  • 11 mrt 2001
    EiffelTowersLandstede
    8681
  • 13 mrt 2001
    AmsterdamNAC Breda
    8672
  • 14 mrt 2001
    LandstedeGunco
    7377
  • 15 mrt 2001
    AmsterdamOmniworld
    7876
  • 15 mrt 2001
    WerkendamDen Haag
    10868
  • 17 mrt 2001
    Den HaagAmsterdam
    7177
  • 17 mrt 2001
    ConescoNAC Breda
    8980
  • 17 mrt 2001
    GuncoMPC Donar
    7375
  • 17 mrt 2001
    WerkendamOmniworld
    9289
  • 18 mrt 2001
    EiffelTowersVanilla
    9398
  • 20 mrt 2001
    VanillaGunco
    11195
  • 21 mrt 2001
    LandstedeMPC Donar
    8097
  • 22 mrt 2001
    NAC BredaWerkendam
    7588
  • 22 mrt 2001
    ConescoDen Haag
    9771
  • 22 mrt 2001
    EiffelTowersDen Bosch
    8877
  • 24 mrt 2001
    OmniworldConesco
    7078
  • 24 mrt 2001
    Den HaagNAC Breda
    8684
  • 24 mrt 2001
    MPC DonarEiffelTowers
    7976
  • 24 mrt 2001
    GuncoLandstede
    7076
  • 24 mrt 2001
    WerkendamAmsterdam
    7573
  • 25 mrt 2001
    NAC BredaAmsterdam
    5864
  • 25 mrt 2001
    Den BoschVanilla
    103100
  • 27 mrt 2001
    VanillaLandstede
    10481
  • 29 mrt 2001
    OmniworldDen Haag
    10684
  • 29 mrt 2001
    ConescoWerkendam
    8866
  • 29 mrt 2001
    MPC DonarDen Bosch
    10598
  • 29 mrt 2001
    EiffelTowersGunco
    9791
  • 31 mrt 2001
    AmsterdamConesco
    7779
  • 31 mrt 2001
    NAC BredaOmniworld
    7879
  • 31 mrt 2001
    Den BoschGunco
    9784
  • 31 mrt 2001
    Den HaagWerkendam
    8782
  • 31 mrt 2001
    VanillaMPC Donar
    9684
  • 31 mrt 2001
    LandstedeEiffelTowers
    7386
7 betwiste uitslagen
  1. aMPC Donar – EiffelTowers Nijmegen: De bond noemt 85–88, maar j-dus noemt 86–88.
  2. bImage Center Virtus Werkendam – The Landstede Hammers Zwolle: De bond noemt een andere datum: 23 september 2000.
  3. cBC Conesco Den Helder – Ricoh Astronauts: Bronnen geven een andere uitslag.
  4. dC3 Cobra’s Den Haag – Omniworld Almere: j-dus noemt 65–75, maar de bond noemt 64–73.
  5. eThe Landstede Hammers Zwolle – BC Conesco Den Helder: De bond noemt 61–78, maar j-dus noemt 61–76.
  6. fCanoe Jeans EBBC Den Bosch – Image Center Virtus Werkendam: De bond noemt 87–79, maar j-dus noemt 85–79.
  7. gGunco Rotterdam – EiffelTowers Nijmegen: De bond noemt 83–96, maar j-dus noemt 82–96.

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder.

Kwartfinale

  • 3 apr 2001
    AmsterdamEiffelTowers
    9176
  • 3 apr 2001
    ConescoDen Bosch
    8699
  • 3 apr 2001
    MPC DonarWerkendam
    9382
  • 3 apr 2001
    VanillaOmniworld
    9387
  • 5 apr 2001
    OmniworldVanilla
    7072
  • 5 apr 2001
    Den BoschConesco
    7569
  • 5 apr 2001
    EiffelTowersAmsterdam
    5580
  • 5 apr 2001
    WerkendamMPC Donar
    7661
  • 7 apr 2001
    MPC DonarWerkendam
    8077

Halve finale

  • 10 apr 2001
    AmsterdamMPC Donar
    6551
  • 10 apr 2001
    VanillaDen Bosch
    8273
  • 12 apr 2001
    Den BoschVanilla
    7064
  • 12 apr 2001
    MPC DonarAmsterdam
    5388
  • 14 apr 2001
    AmsterdamMPC Donar
    8362
  • 14 apr 2001
    VanillaDen Bosch
    113103
  • 17 apr 2001
    Den BoschVanilla
    9184
  • 19 apr 2001
    VanillaDen Bosch
    11196

Finale

  • 21 apr 2001
    AmsterdamVanilla
    9170
  • 24 apr 2001
    VanillaAmsterdam
    8278
  • 26 apr 2001a
    AmsterdamVanilla
    10667
  • 28 apr 2001
    VanillaAmsterdam
    7978
  • 1 mei 2001
    AmsterdamVanilla
    7651
  • 3 mei 2001
    VanillaAmsterdam
    6278
1 betwiste uitslag
  1. aRicoh Astronauts – Vanilla BS Weert: Bronnen geven een andere uitslag.