Eredivisie

Eredivisie 2001-02

196 van 204 wedstrijden in het archief hebben een uitslag. 4 uitslagen zijn betwist: bronnen spreken elkaar tegen.Niveau 1 · de piramide van 2001-02 →

Ricoh Astronauts werd kampioen van de Eredivisie 2001-02. EiffelTowers Nijmegen werd tweede. EiffelTowers Nijmegen won de reguliere competitie. Er deden 12 teams mee, die samen 181 wedstrijden speelden. Van 173 daarvan staat de uitslag in het archief.

Erelijst

Nog geen foto van dit seizoen. Heb je er een van de kampioen, bijvoorbeeld met de beker?

Foto uploaden

Eindstand

Reguliere competitie

Eindstand Eredivisie 2001-02, Reguliere competitie
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Ricoh AstronautsAmsterdam201641.4781.303+17532
2MPC DonarMPC Donar201461.6871.651+3628
3EiffelTowers NijmegenEiffelTowers201371.6901.555+13526
4Omniworld AlmereOmniworlda201281.6281.585+4324
5Landstede HammersLandstedea201281.7211.734-1324
6Canoe Jeans EBBC Den BoschDen Boscha201281.6401.599+4124
7NAC BredaNAC Breda209111.5771.612-3518
8BC NoordkopBC Noordkopb,c206141.6881.802-11412
9Vanilla BS WeertVanillab,c206141.5971.705-10812
10Gunco RotterdamGuncob,c206141.5461.603-5712
11NTNT Haaglanden Den HaagDen Haag204161.6041.707-1038
  1. aLandstede Hammers: Gelijk met Almere Pioneers en Heroes Den Bosch. Onderling 2–2, saldo −14. Beslist op het onderlinge resultaat.
  2. bDen Helder: Gelijk met Rotterdam City Basketball en BS Weert. Onderling 3–1, saldo +2. Beslist op het onderlinge resultaat.
  3. cBS Weert: Gelijk met Rotterdam City Basketball en Den Helder. Onderling 2–2, saldo +5. Beslist op het onderlinge resultaat.

Bron: NBB-DB (db.basketball.nl) Gelijk geëindigde teams staan op volgorde van het NBB-reglement (eerst de onderlinge duels); de bron zet ze op saldo.

Elite A

Eindstand Eredivisie 2001-02, Elite A
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1EiffelTowers NijmegenEiffelTowers871655614+4114
2MPC DonarMPC Donar844627624+38
3Ricoh AstronautsAmsterdam826580602-224
4Omniworld AlmereOmniworld844624611+138
5Landstede HammersLandstede835684719-356

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

Elite B

Eindstand Eredivisie 2001-02, Elite B
#ClubGWVPVPTSaldoPtn
1Canoe Jeans EBBC Den BoschDen Bosch1091896796+10018
2NAC BredaNAC Breda1055794812-1810
3Vanilla BS WeertVanilla1064861828+3312
4BC NoordkopBC Noordkop1055860860010
5Gunco RotterdamGunco1028820876-564
6NTNT Haaglanden Den HaagDen Haag1037797856-596

Bron: Basketball Happenings (j-dus.com, via Wayback) De volgorde is die van de eindstand: daar tellen de punten van de hele competitie mee, niet alleen die van deze poule.

  • Door naar: kwartfinale
  • Onder de dikke lijn: geen play-offs

Reguliere competitie

Reguliere competitie

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite A

Thuis (rij) tegen uit (kolom)AMSEIFLANMPCOMN
AmsterdamAMSRicoh Astronauts91–6582–8569–6674–78
EiffelTowersEIFEiffelTowers Nijmegen79–6489–8580–6375–67
LandstedeLANLandstede Basketbal78–6594–9590–9390–88
MPC DonarMPCMPC Donar82–6979–86102–8466–71
OmniworldOMNOmniworld Almere69–6671–86105–7875–76

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Elite B

Thuis (rij) tegen uit (kolom)BCNDENDEHGUNNACVAN
BC NoordkopBCNBC Noordkop83–8186–7695–8384–8984–89
Den BoschDENCanoe Jeans EBBC Den Bosch97–8289–7789–7292–8390–76
Den HaagDEHNTNT Haaglanden Den Haag92–8973–8399–9894–8879–83
GuncoGUNGunco Rotterdam87–9274–9081–7469–7092–81
NAC BredaNACNAC Basketball Breda79–7483–8872–6186–8569–73
VanillaVANVanilla BS Weert87–9193–9787–72100–7992–75

Schuif opzij voor alle tegenstanders. Thuisploeg in de rij, uitploeg in de kolom. Groen: thuiszege, rood: uitzege, grijs: gelijk; · nog te spelen. Klik een uitslag voor de wedstrijd.

Play-offs

Het schema loopt van de eerste volledige ronde tot de finale. Per serie de gewonnen wedstrijden, daaronder elke wedstrijd vanuit de bovenste ploeg. Een ronde over twee duels op totaalscore staat er zoals bij de beker: beide uitslagen en het totaal. Andere wedstrijden (voorronde, om de derde plaats) staan in de lijst hieronder.

Kwartfinale

  • 30 mrt 2002
    OmniworldLandstede
    7286
  • 30 mrt 2002
    AmsterdamDen Bosch
    8671
  • 30 mrt 2002
    MPC DonarNAC Breda
    8292
  • 30 mrt 2002
    EiffelTowersVanilla
    8981
  • 2 apr 2002
    NAC BredaMPC Donar
    10297
  • 2 apr 2002
    Den BoschAmsterdam
    8175
  • 2 apr 2002
    VanillaEiffelTowers
    7280
  • 2 apr 2002
    LandstedeOmniworld
    8082
  • 4 apr 2002
    OmniworldLandstede
    95102
  • 4 apr 2002
    AmsterdamDen Bosch
    7762

Halve finale

  • 6 apr 2002
    AmsterdamNAC Breda
    8463
  • 7 apr 2002
    EiffelTowersLandstede
    8580
  • 9 apr 2002
    NAC BredaAmsterdam
    7377
  • 9 apr 2002
    LandstedeEiffelTowers
    76103
  • 11 apr 2002a
    AmsterdamNAC Breda
    6665
  • 11 apr 2002
    EiffelTowersLandstede
    9465
1 betwiste uitslag
  1. aRicoh Astronauts – NAC Basketball Breda: De bond en j-dus noemen 66–65, maar debasketballsitevannederland.nl noemt 65–64.

Finale

  • 18 apr 2002
    EiffelTowersAmsterdam
    7669
  • 20 apr 2002
    AmsterdamEiffelTowers
    7972
  • 23 apr 2002
    EiffelTowersAmsterdam
    8674
  • 25 apr 2002
    AmsterdamEiffelTowers
    8073
  • 28 apr 2002
    EiffelTowersAmsterdam
    7973
  • 2 mei 2002
    AmsterdamEiffelTowers
    6967
  • 5 mei 2002
    EiffelTowersAmsterdam
    7180